KSSSE AZS Gorzów - Glucose ROW 84-70. Praktycznie bez szans

29.11.2014
Krótka seria trzech wygranych spotkań z rzędu dobiegła końca. Dziś rybniczanki nie dały rady wygrać w Gorzowie Wielkopolskim, a ich porażka była praktycznie przesądzona już od momentu zakończenia pierwszej kwarty pojedynku.
basketrow.pl
Początek rywalizacji nie zapowiadał aż tak wyraźniej przewagi gospodyń, jakiej byliśmy świadkami przez długie minuty tego spotkania. Mniej więcej w połowie pierwszych 12 minut rezultat brzmiał przecież 10-10, a wcześniej parokrotnie to Glucose wychodziło na prowadzenie. I wtedy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, koszykarki ROW-u przestały trafiać, a ich rywalki rzuciły jeszcze 13 punktów do końca pierwszej kwarty.

Druga odsłona pojedynku niewiele wniosła w zakresie przewagi KSSSE, trzecia natomiast całkowicie rozbiła team przyjezdnych. Gorzowianki wygrały ją aż 30 do 10 (!), co ostatecznie przesądziło o końcowym rezultacie meczu. Ostatnie 12 minut to mozolne odrabianie strat przez Glucose, pod całkowitą kontrolą, mających olbrzymią przewagę gospodyń.

Ostatecznie KSSSE wygrywa „tylko” 84-70, więc porażka zespołu z Rybnika nie wygląda aż tak tragicznie, jak momentami wyglądał przebieg dzisiejszej konfrontacji, w wykonaniu zespołu trenera Mikołajca.
źródło: sportslaski.pl
autor: Miłosz Karski