Tauron - Muszynianka 3-0. "Dąbrowianki" bliżej półfinału

18.03.2015
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym MKS szybko rozprawił się z siatkarkami z Muszyny. Do awansu do półfinału siatkarkom z Zagłębia wystarczy jeszcze jedno zwycięstwo.
Wydarzenie:

Sezon zasadniczy nie był zbyt udany dla drużyny Juana Manuela Serramalery. Siatkarki MKS-u zajęły 6. miejsce w tabeli przegrywając walkę o 5. pozycję z BKS-em Aluprof. Ostatecznie wydaje się jednak, że wyjdzie im to na plus, ponieważ w meczu z Muszynianką pokazały, że rywal im niestraszny, a ich forma w play-offach jest dużo wyższa niż w poprzedniej rundzie.

Bohaterka:

Katarzyna Konieczna. Zdobyła aż 24 punkty! Kończyła połowę akcji w ataku, sześciokrotnie zdobywała punkt zagrywką i cztery razy punktowo blokowała. Po meczu słusznie odebrała statuetkę MVP dla najlepszej zawodniczki meczu. Autorka zwycięstwa MKS-u nad Muszynianką.

Plusy i minusy:

+ W pierwszym secie gospodynie wygrywały 23-20, ale podopieczne Bogdana Serwińskiego doprowadziły do remisu 23-23. O czas poprosił Juan Manuel Serramalera. Jak się okazało przerwa była owocna w dobre podpowiedzi, bowiem "Dąbrowianki" wygrały 25-23.

+ 1500 widzów obejrzało ćwierćfinałowe spotkanie w hali "Centrum".

+ Druga i trzecia partia to dominacja Taurona. Zwłaszcza drugi set toczył się pod dyktando siatkarek z Dąbrowy Górniczej. Miały przewagę dziesięciu punktów - 23-13. W końcówce straciły co prawda jeszcze trzy punkty, lecz to nie zmienia oblicza MKS-u w tym meczu.

+ Droga do półfinału stoi otworem. Jeśli "Dąbrowianki" zagrają tak w meczu rewanżowym to spokojnie powinny awansować do kolejnej rundy.

+ Dominika Sobolska zdobyła sześć punktów blokiem.

- Sobolska nie popisała się jednak skutecznością w ataku. Kończył dopiero co piątą piłkę - 20% skuteczności.

- Przyjezdne przegrywały bardzo dużo pojedynków na siatce. Tylko cztery razy udało im się skutecznie zablokować atak Taurona.

- Podopieczne Serramalery popełniły więcej błędów własnych od przyjezdnych (22-20).

Przebieg meczu:
I set: 8-6, 16-12, 21-18, 25-23
II set: 8-3, 16-11, 21-12, 25-16
III set: 8-3, 16-8, 21-12, 25-19

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3-0 (25-23, 25-16, 25-19)

MKS: Konieczna, Staniucha-Szczurek, Zakreyskaya, Dziękiewicz, Cemberci, Sobolska, Strasz (libero) oraz Mancuso, Urban
Trener: Juan Manuel Serramalera

Muszyna: Carter, Różycka, Radenković, Sosnowska, Kurnikowska, Plchtova, Maj-Erwardt (libero) oraz Hatala, Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach
Trener: Bogdan Serwiński
autor: Dawid Harężlak