Tauron MKS - Developres 3-1. Dziwny mecz w Dąbrowie Górniczej

23.01.2016
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z Developresem SkyRes Rzeszów w czterech setach. To szóste zwycięstwo dąbrowianek z rzędu!
Dąbrowianki nie najlepiej weszły w spotkanie - to Developres SkyRes Rzeszów był skuteczniejszy, popełniał mniej błędów i prowadził - najwyżej pięcioma punktami 14-9. Drużyna Taurona MKS-u obudziła się po drugiej przerwie technicznej (11-16) - sygnał do ataku dała Karolina Różycka, która najpierw zapunktowała z lewego skrzydła, a po chwili zdobyła punkt zagrywką. Do remisu doprowadziła Joanna Staniucha-Szczurek (17-17), a na prowadzenie gospodynie wyszły po autowym ataku Joanny Kapturskiej. Do końca partii gra była wyrównana, ale ostatni punkt (atak Kapturskiej w antenkę) należał do podopiecznych trenera Juana Manuela Serramalery.

W kolejnych setach spotkanie miało dziwny przebieg - w drugiej partii dąbrowianki całkowicie dominowały i wygrały do 14. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się szybkim 3-0, to... seta wygrały rzeszowianki, w dodatku do 13! Gra dąbrowiankom całkowicie się nie układała - dużo błędów w ataku i bardzo słabe przyjęcie.

W czwartym secie ponownie na boisku rządziła jedna drużyna - i były to dąbrowianki. W tej części z dobrej strony pokazała się Sanja Popović, która poprowadziła swój zespół do wygranej do 12. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Joanna Staniucha-Szczurek, która zastępowała na parkiecie Deję McClendon.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów 3-1 (26-24, 25-14, 13-25, 25-12)

MKS: Staniucha-Szczurek, Różycka, Dziękiewicz, Hancock, Ganszczyk, Pavan, Strasz (libero) oraz Urban, Bałucka, Popović. Trener: Juan Manuel Serramalera.

Rzeszów: Cabajewska, Otasević, Kapturska, Hawryła, Głaz, Skiba, Borek (libero) oraz Śliwińska, Raczyńska, Boncheva, Jagodzińska. Trener: Jacek Skrok.

MVP: Joanna Staniucha-Szczurek.