Tauron - Legionovia 3-1. Zwycięstwo na koniec

28.02.2015
"Dąbrowianki" wygrały 3-1 w ostatnim meczu fazy zasadniczej z Legionovią. Był to najbardziej zacięty pojedynek jaki w tym sezonie było dane zobaczyć kibicom w Dąbrowie Górniczej.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Wydarzenie:

Mecz, który zakończył się w czterech setach trwał ponad dwie godziny, a dokładnie 134 minuty.

Plusy i minusy:

+ Plusem spotkania była jego widowiskowość. Każdy z setów któraś z drużyna wygrywała na przewagi.

+ Najbardziej zacięte spotkanie w Dąbrowie Górniczej w tym sezonie.

+ Mecz obejrzało 1100 widzów.

+ Jeśli KSZO Ostrowiec nie zdobędzie punktu w rywalizacji z Impelem to Legionovia będzie grała w play-offach.

- Niska skuteczność w ataku obu drużyn. Nieco ponad 30%.

Przebieg meczu:
I set: 8-7, 15-16, 18-21, 28-26
II set: 8-5, 16-10, 20-21, 29-27
III set: 5-8, 16-14, 21-20, 24-24, 31-33
IV set: 3-8, 13-16, 19-21, 25-23

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - SK bank Legionovia Legionowo 3-1 (28-26, 29-27, 31-33, 25-23)

MKS: Urban, Konieczna, Dziękiewicz, Cemberci, Sobolska, Kaliszuk, Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Mancuso
Trener: Juan Manuel Serramalera

Legionovia: Smarzek, Paszek, Wójcik, Thibeault, Połeć, Bechis, Wysocka (libero) oraz Szymańska, Chojnacka
Trener: Ettore Guidetti

autor: Dawid Harężlak