Tauron Dąbrowa - Muszynianka Muszyna 2-3. Porażka po walce

14.02.2015
Porażka "Dąbrowianek" w hicie kolejki. Piąte miejsce się oddala od zespołu z Dąbrowy Górniczej.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Wydarzenie:
Druga porażka z rzędu "Dąbrowianek". Podopieczne Juana Manuela Serramalery notowały już gorsze serie, ale ta jest najbardziej bolesna, ponieważ na finiszu rozgrywek najprawdopodobniej pozbawiła MKS piątego miejsca.

Bohaterka:
Ivana Plchtova. Czeska środkowa była motorem napędowym swojego zespołu. Świetna zagrywka (3 asy), skuteczny blok(4 punkty) oraz niemal 50% skuteczności w ataku pozwoliło jej zdobyć 15 punktów.

Plusy i minusy:

+ 7 punktów blokiem zdobyła Dominika Sobolska.

+ Najwyższą skuteczność w ataku w zespole gospodyń miała Eleonora Dziękiewicz - 46%.

+ Udana pogoń "Dąbrowianek" w drugim secie. Po słabym początku (4-8) siatkarki MKS-u się podniosły, odrobiły straty i wygrały partię 25-19.

+ Najwięcej punktów dla Taurona zdobyły Tamara Kaliszuk i Katarzyna Konieczna. Ta pierwsza zajęła miejsce Giny Mancuso już w pierwszym secie i do końca już z niego nie zeszła.

+ Obie drużyny zdobyły po 15 punktów blokiem.

- Pomimo kontroli nad wynikiem na początku czwartej partii gospodynie nie zdołały utrzymać dobrej gry i przegrały seta doprowadzając do tie-breaka, w którym ostatecznie poległy.

- Aż 30 błędów własnych po stronie MKS-u. Oddając tyle punktów rywalkom nie można wygrać.

Przebieg meczu:
I set: 5-8, 11-16, 15-21, 21-25
II set: 4-8, 16-13, 21-16, 25-19
III set: 8-6. 16-11, 21-15, 25-19
IV set: 8-6, 12-16, 16-21, 18-25
V set: 3-5, 7-10, 10-12, 12-15

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2-3 (21-25, 25-19, 25-19, 18-25, 12-15)

MKS: Cemberci, Sobolska, Dziękiewicz, Mancuso, Staniucha-Szczurek, Konieczna, Strasz (libero) oraz Kaliszuk, Urban, Liniarska,
Trener: Juan Manuel Serramalera

Muszyna: Carter, Różycka, Wojcieska, Kurnikowska, Plchtova, Radenković, Maj-Erwardt (libero) oraz Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach, Sosnowska, Hatala
Trener: Bogdan Serwiński
autor: Dawid Harężlak