Przedstawiamy: MKS DG

18.09.2008
Drużyna MKS-u Dąbrowa Górnicza, która wywalczyła awans po pasjonującym boju w fazie play-off z AZS-em AWF-em Katowice, zadebiutuje na arenach I-ligowych.

Dąbrowianie będą praktycznie występować w takim samym składzie jak w ubiegłym sezonie. - Obiecaliśmy zawodnikom, że każdy z nich w nagrodę za awans dostanie szansę walki o utrzymanie w I lidze - tłumaczy kierownik Piotr Laube. Do drużyny dołączył tylko Paweł Bogdanowicz, który ostatnio grał w Zniczu Pruszków. Bogdanowicz jest jednak wychowankiem Zagłębia Sosnowiec, więc nie ma mowy o problemach z aklimatyzacją. Przyjście tego zawodnika jest bardzo dobrym posunięciem działaczy MKS-u, gdyż oprócz niego tylko Grzegorz Zawierucha spełnia wymagania dotyczące obecności na boisku zawodnika urodzonego w roku 1986 lub wcześniej. Dodajmy, że koszykarzy wypełniających te kryteria musi się w dwunastce meczowej znaleźć co najmniej dwóch. Zespół opuścił tylko Paweł Gradzik, który zrezygnował z dalszej gry.

 

Mimo, że klub z Dąbrowy Górniczej jest beniaminkiem, to jednak, dysponując tak doświadczonym i szerokim składem, może w rozgrywkach ligowych zagrozić praktycznie każdemu. Tacy zawodnicy jak Radosław Basiński, Tomasz Koczwara, Łukasz Szczypka, Marcin Malcherczyk, Tomasz Milewski czy Marcin Weselak w kluczowych będą mogli pełnić rolę liderów. - Naszym celem jest utrzymanie w I lidze, natomiast mamy nadzieję, że uda nam się zająć ósme miejsce  - ostrożnie zapowiada trener Wojciech Wieczorek. Spora liczba sparingów z silnymi rywalami wskazuje na to, że wszyscy zawodnicy zostali solidnie ograni i przygotowani do trudów zbliżającego się sezonu. W meczu inaugurującym rozgrywki do Dąbrowy Górniczej zawita Big Star Tychy. Zapowiada się pełen emocji derbowy pojedynek.

 

MKS Dąbrowa Górnicza będzie rozgrywał swoje spotkania na hali sportowej "Centrum" przy Alei Róż 3. Obiekt ten może pomieścić do 3000 kibiców. Ceny biletów: normalny - 6zł, ulgowy - 3 zł.

 

Kadra zespołu:

 

[b]Obrońcy[/b]: Radosław Basiński, Tomasz Koczwara, Łukasz Adamczyk, Łukasz Szczypka, Artur Lewicki, Michał Lewicki
[b]Skrzydłowi[/b]: Marcin Malcherczyk, Paweł Bogdanowicz, Tomasz Milewski, Grzegorz Zawierucha, Krzysztof Koziński,
[b]Centrzy[/b]: Marcin Weselak, Tomasz Deja, Piotr Zieliński

 

[b]Prezes[/b] Paweł Karlik
[b]Kierownik[/b] Piotr Laube
[b]I trener[/b] Wojciech Wieczorek
[b]II trener[/b] Michał Dukowicz

 

Sparingi:

 

MKS Dąbrowa G. - Polonia Warszawa 64-72 (turniej w Jeleniej Górze)
MKS Dąbrowa G. - Zastal Zielona Góra 83-68 (turniej w Jeleniej Górze)
MKS Dąbrowa G. - Siarka Tarnobrzeg 58-64 (turniej w Jeleniej Górze)
MKS Dąbrowa G. - ŁKS Łódź 63-60 (turniej w Jeleniej Górze)
MKS Dąbrowa G. - Sudety Jelenia Góra 75-84 (turniej w Jeleniej Górze)
MKS Dąbrowa G. - TEMP-Sumz (Rosja) 68-73
MKS Dąbrowa G. - AZS AWF Katowice 83-76 (Puchar Śląska)
MKS Dąbrowa G. - MKKS Rybnik 86-40 (Puchar Śląska)
MKS Dąbrowa G. - Pogoń Ruda Śląska 85-76 (Puchar Śląska)
MKS Dąbrowa G. - Big Star Tychy 68-79 (Puchar Śląska)
MKS Dąbrowa G. - MKKS Zabrze 89-67 (Puchar Śląska)

autor: Tomasz Mucha

Przeczytaj również