Przedstawiamy: Big Star

17.09.2008
Po świetnym debiucie w gronie I-ligowców w minionych rozgrywkach tyszanie mają aspiracje, by w rozpoczynającym się w najbliższy weekend sezonie poprawić swoje osiągnięcie i zająć lokatę w pierwszej czwórce.
Klub został poważnie wzmocniony. Dołączył doświadczony strzelec - Mirosław Frankowski (były reprezentant kraju), grający w poprzednim sezonie w Łańcucie - Łukasz Pacocha i doskonale znany tyskim kibicom - Paweł Zmarlak. Kto wie, czy najlepszym posunięciem działaczy Big Stara nie jest jednak przedłużenie kontraktu z mającym za sobą doskonały sezon, Damianem Kuligiem. Świeżo upieczony kadrowicz postanowił jeszcze przez rok grać w Tychach, mimo wielu propozycji z Ekstraligi. Z drużyny młodzieżowej do kadry pierwszego zespołu zostali włączeni: Łukasz Mikuła, Mateusz Pycia i Wojciech Wojsz.

Z klubu odeszli: Tomasz Ochońko, który będzie teraz występował w Ekstralidze, w Stali Ostrów Wlkp., Kamil Michalski (Anwil Włocławek), Przemysław Szymański (AZS Opole) i Grzegorz Kordas, który postanowił zakończyć karierę. Szczególnie żal tego pierwszego, który do momentu kontuzji w minionym sezonie, spisywał się bardzo dobrze i dodatkowo mógłby spełniać wymóg obecności na parkiecie zawodnika urodzonego w roku 1986 lub wcześniej. Drużyna Big Stara nie będzie miała jednak problemów z obecnością tak młodego zawodnika na parkiecie, gdyż wszyscy koszykarze występujący na pozycji centra spełniają te wymagania.

W ubiegłym sezonie tyszanie, będąc beniaminkiem, zajęli miejsca od 5-8, przegrywając w fazie play-off ze Sportino Inowrocław, które ostatecznie awansowało do wyższej klasy rozgrywkowej. W tym roku cele są wyższe. - W ubiegłym sezonie naszym celem była pierwsza ósemką, w tym roku podnosimy sobie poprzeczkę i celujemy w pierwszą czwórkę - zapowiada trener Służałek. Problemem wydaje się być jednak zbyt krótka ławka rezerwowych, co przy ciężkim i długim sezonie, jak również wobec kontuzji podstawowych graczy, może się okazać przeszkodą nie do pokonania. - Brakuje mi jednego-dwóch zawodników, a byłaby pewna Ekstraliga. Tak naszym celem pozostaje walka o pierwszą czwórkę, choć gdyby się nadarzyła okazja awansu, to postaramy się ją wykorzystać - wyjaśnia szkoleniowiec tyszan.

Dla kibiców niezwykle ważną informacją jest również to, że zespół Big Stara w końcu opuszcza szkolną salkę przy Alei Bielskiej i przenosi się na nowowybudowaną halę przy Alei Piłsudskiego, która będzie w stanie pomieścić blisko 1200 widzów. Ceny biletów: 8 zł - normalny i 5 zł - ulgowy.


Kadra zespołu:

[b]Obrońcy[/b]: Łukasz Pacocha, Piotr Pustelnik, Mirosław Franowski, Łukasz Mikuła,
Wojeciech Jagiełka, Piotr Służałek
[b]Skrzydłowi[/b]: Krzysztof Mielczarek, Paweł Olczak, Tomasz Bzdyra, Paweł Zmarlak,
Mateusz Pycia
[b]Centrzy[/b]: Damian Kulig, Mariusz Markowicz, Wojciech Wojsz

[b]Prezes [/b]Teresa Dembowska
[b]Kierownik [/b]Józef Kapłon
[b]I trener[/b] Tomasz Służałek
[b]II trener[/b] Andrzej Walas
[b]Opieka medyczna[/b] Rafał Białek

Sparingi:

Big Star Tychy - Polonia Warszawa 82-79 2dogr.
Big Star Tychy - Polonia Warszawa 59-98
Big Star Tychy - AZS OSRiR Kalisz 48-66 (turniej w Katowicach)
Big Star Tychy - MKKS Zabrze 71-61 (turniej w Katowicach)
Big Star Tychy - AZS AWF Katowice 71-72 (turniej w Katowicach)
Big Star Tychy - MKKS Rybnik 76-69 (Puchar Śląska)
Big Star Tychy - MKKS Zabrze 75-60 (Puchar Śląska)
Big Star Tychy - AZS AWF Katowice 91-75 (Puchar Śląska)
Big Star Tychy - MKS Dąbrowa Górnicza 79-68 (Puchar Śląska)
Big Star Tychy - Pogoń Ruda Śląska 77-82 (Puchar Śląska)
autor: Tomasz Mucha

Przeczytaj również