Przedstawiamy: Alba

24.09.2008
Już dziś Alba zainauguruje rozgrywki II ligi. Do Chorzowa przyjeżdża zespół OSSM PZKosz Warszawa.
Miniony sezon to bardzo dobra postawa podopiecznych Rafała Sobieckiego, gdzie jako beniaminek II ligi klub zajął piąte miejsce. W dodatku potrafił sprawiać niespodzianki, takie jak chociażby zwycięstwo z silnym MKS-em Dąbrowa Górnicza na wyjeździe!

Zespół opuścili Michał Goncerz z powodów dyscyplinarnych, Jarosław Broda, w wyniku zbyt małego zaangażowania w grę w minionym sezonie i Daniel Pełka, który doszedł do drużyny z Bytomia (III liga). Do zespołu dołączył wychowanek klubu MOSM Bytom, który już reprezentował barwy chorzowskiego zespołu - Łukasz Baszyński.

Kierując się wynikami zespołu w sezonie 07/08 i patrząc na siłę poszczególnych drużyn w II lidze można śmiało zaryzykować tezę, że Alba znajdzie się w górnej połówce tabeli na koniec rozgrywek. Czy jednak chorzowian będzie stać na to by powalczyć o coś więcej?

- Naszym celem w w tym sezonie będzie walka o fazę play-off, a następnie o awans - zapowiada trener Sobecki. Wydaje się, że jest to dość wygórowany cel w obliczu zmian kadrowych jakie miały miejsce, niemniej koszykarzy z Chorzowa lekceważyć nie można. W pierwszym meczu rozgrywek na ul. Graniczną przyjeżdza OSSM PZKosz Warszawa, drużyna składająca się z samych juniorów. Taki rywal to doskonałe przetarcie przed kolejnymi spotkaniami w lidze.

Swoje mecze Alba będzie rozgrywać na hali w Chorzowie Batorym, przy ul. Granicznej 92. Wstęp na spotkania kosztuje: bilet normalny - 5 zł, ulgowy - 3zł.


Skład drużyny:

[b]Obrońcy[/b]: Marcin Bartecki, Karol Chamera, Łukasz Wójcik, Krzysztof Lis
[b]Skrzydłowi[/b]: Łukasz Baszyński, Błażej Jankowiak, Adam Spychała, Tomasz Wistuba, Jakub
Gruth
[b]Centrzy[/b]: Radosław Broda, Marcin Palicki, Piotr Sokołowski

[b]Prezes[/b] Kamil Makula
[b]I trener [/b]Rafał Sobecki
[b]II trener[/b] Piotr Bonach

Sparingi:

Alba Chorzów - KK Bytom 83-79
Alba Chorzów - AZS PP Poznań 72-65 (turniej w Opolu)
Alba Chorzów - Pogoń Prudnik 63-79 (turniej w Opolu)
Alba Chorzów - Tytan Częstochowa 74-83 (turniej w Opolu)
Alba Chorzów - HK Bank Spółdzielczy Żory 89-91 (turniej w Częstochowie)
Alba Chorzów - Tytan Częstochowa 81-88 (turniej w Częstochowie)
Alba Chorzów -  AZS PR Radom 78-67 (turniej w Częstochowie)
autor: Tomasz Mucha

Przeczytaj również