Pałac - Tauron 1-3. Zwycięstwo zgodnie z planem

03.01.2015
W Bydgoszczy obyło się bez niespodzianki. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie wygrał Tauron, ale gospodyniom udało urwać się jednego seta.
Łukasz Sobala/PressFocus
Wydarzenie:
II set. "Dąbrowianki" przegrały go dość niespodziewanie 18-25. Niespodziewanie, ponieważ w pierwszej partii rozprawiły się z rywalkami w nieco ponad 20 minut wygrywając 25-10. Wyższość nad rywalkami udowodniły również w kolejnych setach zwyciężając do 12 i 16. Tym bardziej dziwi wpadka w drugiej odsłonie meczu.

Bohaterka:
Gina Mancuso. Zdobyła 15 punktów dla swojego zespołu ze skutecznością na poziomie 43% w ataku. Ponadto, pomimo kiepskiego wyniku w przyjęciu - 28%, i tak była najlepszą zawodniczką MKS-u w tym elemencie gry.

Plusy i minusy:

+ Katarzyna Konieczna zdobyła najwięcej punktów dla Taurona - 18.

+ Podopieczne Juana Manuela Serramalery świetnie grały blokiem, dzięki czemu zdobyły tym elementem gry aż 15 punktów. Najwięcej, bo aż 5, zdobyła Gina Mancuso.

+ Poza II setem ekipa gospodyń nie istniała. "Dąbrowianki" skutecznie grały swoje i zdobyły komplet punktów.

- Dominika Sobolska z 12 ataków skończyła tylko 3.

- Zuzanna Czyżnielewska zepsuła 50% swoich zagrywek.

Przebieg meczu:
I set: 5-8, 6-16, 8-21, 10-25
II set: 8-2, 16-10, 21-15, 25-18
III set: 5-8, 8-16, 12-21, 12-25
IV set: 3-8, 5-16, 12-21, 16-25

Pałac Bydgoszcz - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 1-3 (10-25, 25-18, 12-25, 16-25)

Pałac: Polak, Biedziak, Misiuna, Skorupa, Czyżnielewska, Fojucik, Korabiec (libero) oraz Twardowska, Dybek, Śmieszek, Bałdyga
Trener: Dawid Pawlik

MKS: Konieczna, Dziękiewicz, Mancuso, Zakreuskaya, Sobolska, Piekarczyk, Urban (libero) oraz Strasz (libero), Cemberci, Staniucha-Szczurek, Kaliszuk
Trener: Juan Manuel Serramalera
autor: Dawid Harężlak