MMKS Zabrze - Pogoń 74-66

10.09.2008
W spotkaniu drużyn będacych gospodarzami dwunastego Pucharu Śląska górą był MMKS Zabrze. Kibice zgromadzeni w hali zabrzańskiego MOSiR-u obejrzeli ciekawe widowisko.

Trener Mariusz Niedbalski pozwolił odpocząć Maciejowi Balcerzakowi. Dodatkowo wystąpić nie mogli kontuzjowani Dawid Weiss i Sławomir Kruk. Tak poważne osłabienia MKKS-u dawały nadzieję rudzkiej druzynie na nawiązanie wyrównanej walki. Pierwsza kwarta to głównie popis Grzegorza Zadęckiego, który zdobył 9 pkt w ciągu 10 minut i młodego Adama Bączyńskiego, zdobywcy 8 pkt (dwa celne rzuty zza linii 6,25 m). Pierwsza część zakończyła się wynikiem 21-18 dla zabrzan.

W drugiej kwarcie zespół MMKS-u stopniowo powiększał przewagę, by zakończyć tę część gry 11-punktowym prowadzeniem (43-32). W Pogoni cały ciężar gry spoczywał na doświadczonym Adamie Janusie i póki starczało mu sił rudzianie trzymali się blisko rywala.

Po przerwie w obrazie gry zmieniło się niewiele. Pogoń starała się odrabiać straty, jednak udało się jej zbliżyć do przeciwnika tylko na różnicę 5 pkt. W dalszym ciągu po stronie zabrzan punktował Zadęcki. Z dobrej strony pokazał się również kolejny młody zawodnik w szeregach MMKS-u, Michał Moralewicz. Trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 61-48.

Na chwilę przed końcem potyczki ambitni zawodnicy z Rudy Śląskiej "doszli" zabrzan na 4 pkt. Zrobiło się nerwowo, jednak dwa skuteczne zagrania Tomasza Gembusa ponownie pozwoliły podopiecznym Mariusza Niedbalskiego odskoczyć i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. MMKS wygrał 74-66.

Głos trenerów:

[b]Mariusz Niedbalski[/b] (trener MMKS-u): Miałem w założeniu oszczędzać zawodników, stosować dużą rotację. Jesteśmy po trzech ciężkich meczach w Katowicach. W końcówce Ruda niebezpiecznie się do nas zbliżyła i musiałem troszkę dłużej przytrzymać na parkiecie podstawowych graczy. Pierwszy mecz turnieju wygrany, trzeba być zadowolonym.

[b]Ryszard Poznański[/b] (trener Pogoni): To był dobry mecz. Jestem zadowolony z gry swojej drużyny. Wygrał dzisiaj zespół lepszy, który miał szerszą ławkę i bardziej doświadczonych graczy. Myślę, że już w lidze postawimy im cięższe warunki.

[b]MMKS Zabrze - Pogoń Ruda Śląska 74-66 (21-18, 22-14, 18-16, 13-18)[/b]

[b][/b]

[b]MMKS[/b]: Mol 2, Urbańczyk 12, Pawlik 11, Zadęcki 22, Gembus 10 - Bączyński 8, Moralewicz 5, Wilkin 4, Ćwikła 0, Krupa 0, Sakowicz 0.

[b]Pogoń[/b]:  Kuczera 8, Kolenda 17, Goczok 3, Patyra 8, Skóra 14 - Janus 9, Tomecki 5, Żymła 2, Korach 0, Lato 0, Stankala 0, Stawowski 0.

autor: Tomasz Mucha