MKS Dąbrowa Górnicza II – KK Polonia Bytom 69-78. Druga wygrana beniaminka

19.10.2014
Przed spotkaniem rezerw MKS-u z bytomską Polonią pod znakiem zapytania stał występ kontuzjowanych graczy gości – Marcina Ecki oraz Marcina Strzeleckiego. Ostatecznie obaj zawodnicy wyszli na rozgrzewkę i wzięli udział w meczu.
KK Polonia Bytom
Miejscowy zespół, wzmocniony graczami z koszykarskiej ekstraklasy, od początku narzucił niezwykle wysokie tempo spotkania. Obwodowi gracze Polonii rzucali jednakże bardzo celnie i dzięki temu udało się wypracować, a następnie utrzymać prowadzenie do przerwy 44-30.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat i zbliżyli się nawet na odległość siedmiu punktów straty. Niebiesko-Czerwoni nie pozwolili sobie jednak odebrać cennej wygranej. W zespole przyjezdnych widać było ogromną wolę walki oraz determinację. Wkrótce po kontuzji powinien wrócić na parkiet kolejny koszykarz z Bytomia – Michał Nikiel i beniaminek II ligi, wówczas już w pełnym składzie, pewnie jeszcze nie raz będzie miał okazję by pokazać swój potencjał.

Kolejne spotkanie KK Polonii Bytom zaplanowane jest na sobotę, 25 października. Najbliższym rywalem będzie zespół MOSiR-u Cieszyn.
źródło: własne/basketball.bytom.pl