KK Polonia – MOSiR Cieszyn 101-67. Beniaminek jest już trzeci

27.10.2014
Koszykarze Polonii Bytom odnieśli pierwsze zwycięstwo w bieżacym sezonie przed własną publicznością. Po wygranych w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej, podopieczni Radosława Kucińskiego mogli w końcu uraczyć swoich sympatyków efektowną wiktorią w Hali na Skarpie.
basketball.bytom.pl
Zespół MOSiR-u Cieszyn legitymował się przed tą kolejką niechlubną statystyką 0 zwycięstw oraz 4 porażek. Przebieg spotkania doskonale uwypuklił wszelkie niedoskonałości cieszyńskiego teamu. Już po niespełna półtorej minucie bytomianie, dzięki akcjom Jurczyńskiego i Zadęckiego, prowadzili 7-0. Pierwszą kwartę zakończyli z dziesięciopunktową przewagą. Na parkiecie szalał wówczas wspomniany Zadęcki, który w tej odsłonie uzbierał aż 14 punktów.

Początek drugiej ćwiartki ostatecznie zdecydował o losach spotkania. Wynik 40-19 w 15 minucie gry musiał definitywnie odebrać wszelką nadzieję na korzystny rezultat w obozie gości. Podopieczni Łukasza Kuboszka popełniali zdecydowanie za dużo strat i podejmowali nierozważne decyzje w ataku. Gospodarze sukcesywnie powiększali więc swoją przewagę, a trener Kuciński mógł rotować całą dwunastką i próbować zawodników grających do tej pory jedynie epizody. Poloniści zaprezentowali bardzo przyzwoitą skuteczność z gry (53%), imponując zwłaszcza celnymi rzutami zza łuku.

Akcja meczu należała do Marcina Ecki, który po przechwycie efektownie pofrunął nad kosz, pieczętując zasłużoną wygraną gospodarzy. Po tym meczu KK Polonia awansowała na trzecią pozycję w drugoligowej tabeli.
źródło: basketball.bytom.pl