Jaworzno - Alba 87-75

20.10.2008
W spotkaniu kończącym czwartą kolejkę spotkań II ligi grupy B doszło do sporej niespodzianki. Będący do tej pory bez wygranej MCKiS Jaworzno wygrał z faworyzowaną drużyną Alby Chorzów.
Przed rozpoczęciem meczu nic nie wskazywało na to by goście mogli mieć problemy z odniesieniem kolejnego zwycięstwa. Jak się jednak okazało spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami. O ile jeszcze w pierwszej kwarcie można było zaobserwować wyrównaną walkę, o tyle z każdą kolejną częścią spotkania przewaga podopiecznych Marcina Lichtańskiego rosła. Ostatecznie jaworznianie wygrali po raz pierwszy w tym sezonie, pokonując chorzowian 87-75.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu z pewnością zasłużył zaledwie 19-letni Dawid Grochowski, który zdobył 25 pkt. Spory wkład w zwycięstwo miał również jego rówieśnik - Daniel Goldammer, który zebrał z tablicy aż 11 piłek i dodatkowo czterokrotnie blokował rzuty rywali! W zespole gości zawiódł ich lider - doświadczony Adam Spychała, który w ciągu zaledwie dziewięciu minut spędzonych na parkiecie faulował aż pięciokrotnie i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Na przyzwoitym poziomie zagrał tylko Karol Chamera i Łukasz Baszyński.

[b]MCKiS JBL Jaworzno - Alba Chorzów 87-75 (20-20, 23-15, 23-20, 21-20)[/b]

[b]Jaworzno[/b]: Grochowski 25 (5x3), Jagiełka 15, Molski 13, Goldammer 8, Tokarski 8, Matysiak 7, Remin 6, Adamczyk 3 (1x3), Kurzawa 2, Lemański 0, Kurdubski 0.
Trener Marcin Lichtański.

[b]Alba[/b]: Baszyński 17 (3x3), Chamera 17 (1x3), Wójcik 14 (1x3), Palicki 8, Spychała 7 (1x3), Jesionek 6 (2x3), Bartecki 4, Jankowiak 2, Sokołowski 0.