Impel Wrocław - Tauron Dąbrowa 3-1. Bez szans z wicemistrzem

17.01.2015
Dąbrowianki zaczęły spotkanie bardzo dobrze, ale szybko się okazało, który zespół jest lepszy. Wrocławianki odrobiły seta, poszły za ciosem i wygrały spotkanie 3-1.
Wydarzenie:
Pierwsza porażka "Dąbrowianek" od pięciu spotkań. Zwycięskiej passy nie był w stanie przerwać mistrz Polski w poprzedniej kolejce, ale wicemistrzynie już sobie poradziły z drużyną z Zagłębia.

Bohaterka:
Joanna Kaczor. Atakująca Impelu zdobyła 20 punktów i popisała się 43% skutecznością w ataku. Żadna z zawodniczek nie zdobyła więcej punktów.

Plusy i minusy:

+ "Dąbrowianki" w końcówce pierwszego seta przegrywały czterema punktami (21-17), ale potrafiły odrobić stratę i wygrać tę partię 25-23.

+ Imponujące 21 punktów zdobytych blokiem przez gospodynie. W tym elemencie szczególnie się wyróżniła Agnieszka Kąkolewska - 8 punktów.

+ Katarzyna Konieczna i Katsiaryna Zakreuskaya zdobyły dla Taurona po 16 punktów.

- Zbliżona ilość błędów własnych po obu stronach 20-24.

- Drugi z meczów z najlepszym nie zakończył się po myśli "Dąbrowianek". Zgodnie z przewidywaniami naszego eksperta - Wiktora Kreboka - jakość sportowa przeważyła nad ambicją.

Przebieg meczu:
I set: 8-6, 16-13, 21-17, 23-25
II set: 8-4, 16-11, 21-16, 25-16
III set: 8-5, 16-12, 21-14, 25-16
IV set: 8-5, 16-9, 21-15, 25-18

Impel Wrocław - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3-1 (23-25, 25-16, 25-16, 25-18)

Impel: Kaczor, Kąkolewska, Cutura, Mroczkowska, Gryka, Ptak, Sawicka (libero) oraz Hagglund, Kwiatkowska, Topić
Trener: Tore Aleksandersen

MKS: Konieczna, Zakreuskaya, Dziękiewicz, Mancuso, Cemberci, Sobolska, Urban (libero) oraz Strasz (libero), Kaliszuk, Piekarczyk, Staniucha-Szczurek
Trener: Juan Manuel Serramalera
autor: Dawid Harężlak