Impel - Tauron Dąbrowa Górnicza 3-2. Wielki bój zakończony porażką

19.11.2015
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza przegrał w meczu potentatów z Impelem Wrocław. "Dąbrowianki" prowadziły w setach 2-0, ale wróciły do domu na tarczy.
Wydarzenie:

Dramatyczna końcówka meczu. "Dąbrowianki" prowadziły już 14-11, ale nie potrafiły zakończyć spotkania mimo dwóch piłek meczowych. Ostatecznie przegrały 14-16.

Bohaterka:

Katarzyna Skowrońska-Dolata. Zdobyła najwięcej punktów w spotkaniu - 26. Ona zdobywała najważniejsze punkty w tym meczu. Najpierw w wygranym secie trzecim, a później dała o sobie znać na finiszu. W tie-breaku odwróciła losy spotkania. Seria trzech punktów wyprowadziła gospodynie z wyniku 11-14 na 15-14.

Plusy i minusy:

+ Bardzo dobra gra drużyny z Dąbrowy w pierwszym secie. "Dąbrowianki" zmiotły zawodniczki Impela. Dominowały całą partię wygrywając ją aż 25-13. To był bardzo udany początek meczu.

+ W drugiej odsłonie spotkania potrafiły odwrócić losy seta. Kiedy przy stanie 25-24 Impel miał piłkę meczową, przyjezdne zdobyły dwa punkty, a następnie wykorzystały piłkę setową.

+ Blokiem świetnie grała Kamila Ganszczyk. Środkowa Taurona zdobyła nim 7 punktów.

+ Karolina Różycka zdobyła najwięcej punktów w drużynie przyjezdnych - 17.

+ Czwarty set zakończył się porażką MKS-u, ale zawodniczki z Dąbrowy Górniczej nie oddały go bez walki. Przegrały dopiero na przewagi 24-26. Wcześniej odrobiły cztery punkty ze stanu 18-23.

- Nierówna gra drużyny Juana Manuela Serramalery. Po dwóch świetnych setach zawodniczki z Dąbrowy Górniczej przegrały aż 15-25 popełniając wiele błędów.

- Błędy własne zadecydowały o porażce. Przyjezdne popełniły ich o cztery więcej od wrocławianek - 33.

Przebieg meczu:
I set: 2-8, 9-16, 11-21, 13-25
II set: 8-4, 16-15, 20-21, 26-28
III set: 8-1, 16-8, 21-13, 25-15
IV set: 8-6, 16-15, 21-17, 26-24
V set: 5-2, 10-9, 10-12, 16-14

Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3-2 (13-25, 26-28, 25-15, 26-24, 16-14)

Impel: Kossanyiova, Ptak, Kąkolewska, Costagrande, Skowrońska-Dolata, Radecka, Durr (libero) oraz Piśla, Kaczor, Hildebrand, Gryka, Sikorska
Trener: Nicola Negro

Tauron: Różycka, Dziękiewicz, Perry, Hancock, Ganszczyk, McClendon, Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek, Pavan, Piekarczyk, Drabek (libero)
Trener: Juan Manuel Serramalera