GKS Tychy - AZS Poznań 73-60. Udana rehabilitacja tyskiego beniaminka

05.10.2014
Koszykarze GKS-u Tychy w 1. kolejce przegrali historyczny mecz przed własną publicznością, nieznacznie ulegli Spójni Stargard Szczeciński 60-66. Historyczne zwycięstwo w I lidze odnieśli w spotkaniu kolejnym, również we własnej hali.
M.Giel/gkstychy.info

Wydarzenie
Historyczna wygrana w I lidze GKS-u Tychy. Podopieczni Tomasza Jagiełki pokonali akademików z poznańskiej Politechniki 73-60, tylko w drugiej kwarcie zdobyli mniej punktów od rywala. Śląski beniaminek odniósł zasłużone zwycięstwo.

Ciekawostki
- Goście na prowadzeniu byli tylko na początku pierwszej i trzeciej kwarty. W pierwszej wygrywali 4-2, w drugiej 35-34, 37-36 i 39-38.

- Tyski zespół dominował pod tablicami. Zanotował 35 zbiórek - 9 w ataku, 25 w obronie. Akademicy zebrali 21 piłek - 3 w ataku, 18 w obronie.

MVP meczu
Mateusz Rutkowski. Rozgrywający zespołu z Poznania zdobył 25 punktów, z 13 rzutów z gry trafił aż 11, w tym trzy razy za 3 punkty. Mecz zakończył ze skutecznością na wysokim poziomie - 84,6 procenta.