Budowlani - Tauron 3-2. Jak nie wygrywasz 3-0...

23.02.2015
"Dąbrowianki" w przedostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Ligi przegrały 3-2 z Budowlanymi Łódź mimo tego, że wygrywały 2-0.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Wydarzenie:

Wygrywając 2-0 i mając piłkę meczową w trzecim secie "Dąbrowianki" roztrwoniły przewagę i przegrały spotkanie w Atlas Arenie. Po raz kolejny sprawdziło się siatkarskie porzekadło, że kto nie wygrywa 3-0, przegrywa 2-3.

Bohaterka:

Sylwia Pycia. Środkowa Budowlanych z ponad 60% skutecznością w ataku była bardzo pewną kartą w talii trenera Błażeja Krzyształowicza. Zdobyła 18 punktów, z czego 5 dzięki skutecznemu blokowi.

Plusy i minusy:

+ Pierwsze dwie partie w wykonaniu MKS-u były dobre. Na uznanie zasługuje zwłaszcza pierwsza odsłona, w której "Dąbrowianki" wygrały do 15. Wszystko popsuło się wraz z przegraną piłką meczową i straconym setem przy stanie 2-0 dla Taurona.

+ Dominika Sobolska pokazała po raz kolejny dobrą grę blokiem zdobywając 7 punktów tym elementem gry.

+ Dobre spotkanie rozegrała Eleonora Dziękiewicz, która zdobyła 19 punktów. Podobny wynik w drużynie przyjezdnych miała Gina Mancuso.

- Obie drużyny przyjmowały z nieco ponad 20% skutecznością.

- Dwie partie przegrane przez siatkarki Taurona na przewagi i rozstrzyganie spotkania w tie-breaku, który przegrały.

- Przyjezdne w piątym secie prowadziły 9-7, ale siedmiopunktowa seria Budowlanych właściwie przesądziła o porażce Banimexu.

- W ostatniej piłce sędziowie popełnili błąd zaliczając punkt łodziankom i kończąc spotkanie z wynikiem 3-2 na korzyść gospodyń. Sędziowie przy stanie 14-12 uznali, że atak podopiecznych Juana Manuela Serramalery był autowy. Jak pokazały powtórki piłka poszła po bloku.

- 30 błędów własnych popełnionych przez zespół z Dąbrowy Górniczej.

- Drużyna z Zagłębia grała pięć setów bez żadnej zmiany.

Przebieg meczu:
I set: 5-8, 10-16, 11-21, 15-25
II set: 7-8, 16-12, 21-20, 23-25
III set: 7-8, 15-16, 20-21, 26-24
IV set: 6-8, 16-15, 20-21, 25-23
V set: 5-2, 10-9, 12-9, 15-12

Budowlani Łódź - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3-2 (15-25, 23-25, 26-24, 25-23, 15-12)