Wygrana Glucose w opiniach z Rybnika

13.01.2015
Weekendowa wygrana Glucose ROW nad Basketem Gdynia ugruntowała dobrą pozycję rybniczanek w tabeli Tauron Basket Ligi kobiet.
basketrow.pl
Ze zwycięstwa na trudnym terenie zadowolony był także trener ROW-u – Kazimierz Mikołajec: „Bardzo cieszę się z tego, że udało nam się wygrać ten mecz. Tego typu spotkania są naprawdę trudne, zwłaszcza dlatego, że mieliśmy nieudaną końcówkę tamtego roku, gdzie przegrywaliśmy z zespołami z czołówki. Potem była długa przerwa i rozpoczynaliśmy od meczu na wyjeździe, a to zawsze jest pewna niewiadoma.
Graliśmy przyzwoicie w defensywie i jak na nasze możliwości również bardzo dobrze z przodu. Tam właśnie udało się nam wykorzystać te atuty, jakie mieliśmy. Była to ważna wygrana, szczególnie w układzie walki o cele, jakie wyznaczyliśmy sobie na ten sezon.”

Nieco bardziej oszczędna w pochwałach była kapitan Glucose – Magdalena Radwan: „W pierwszej połowie miałyśmy problem pod bronioną tablicą, gdzie rywalki zanotowały zdecydowanie za dużo zbiórek. W sumie było to dla nas trudne spotkanie, tym bardziej, że po świętach zawsze wraca się ciężko do regularnej gry.”

Kibiców najbardziej cieszy oczywiście wygrana, a na kolejną liczą już w najbliższą sobotę w Łodzi. Tam rybniczanki zmierzą się z jeszcze jedną, niżej notowaną aktualnie ekipą – Widzewem.
źródło: sportslaski.pl/basketrow.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również