Glucose ROW - Energa. Skrywane atuty?

07.03.2015
Niezwykle ciekawie ułożył się terminarz gier Glucose ROW podczas najbliższych tygodni sezonu 2014/15 Tauron Basket Ligi.
basketrow.pl
Oto bowiem już dzisiaj, w Rybniku, koszykarki Kazimierza Mikołajca podejmą Energę Toruń. Goście to aktualnie trzeci zespół rozgrywek. Glucose ROW jest na pozycji szóstej. Co to mianowicie oznacza? Że jeśli nic się w układzie tabeli nie zmieni po ostatniej kolejce spotkań, ROW zagra w pierwszej rundzie play-off właśnie ze swoimi najbliższymi rywalkami.

Czy spodziewając się takiego, a nie innego, scenariusza obaj szkoleniowcy będą chcieli oszczędzić swoje najlepsze zawodniczki na mecze o awans, kosztem sobotniego spotkania? Czy drużyny zastosują jakąś „zasłonę dymną”, tak aby rywale nie byli w stanie w pełni ocenić możliwości przeciwnika? O tym wszystkim przekonamy się już dziś, w boguszowickiej hali, o godzinie 17:30.

Poprzedni mecz Glucose i torunianek zakończył się wygraną Energi 79-66, ale o rozmiarach zwycięstwa zespołu Elmedina Omanića zdecydowała praktycznie dopiero ostatnia kwarta tamtej potyczki. Teraz nadchodzi czas na rewanż. Oby był w pełni skuteczny, w wykonaniu rybnickiego zespołu.
źródło: SportSlaski.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również