Pszczółka - Glucose ROW 68-62. Zabrakło motywacji?

21.02.2015
Zespół Kazimierza Mikołajca przegrał dzisiejszy pojedynek z niżej notowanym przeciwnikiem i to pomimo prowadzenia przez większą część rywalizacji. Zadecydowała, słabsza w wykonaniu Glucose, czwarta część konfrontacji.
basketrow.pl
Pierwsza kwarta pojedynku w Lublinie rozpoczęła się od kilku akcji punkt za punkt, ale po chwili Leah Metcalf zaliczyła pod rząd „trójkę” oraz lay-up i Glucose objęło prowadzenie różnicą pięciu „oczek”. Rywalki, głównie za sprawą świetnej Angel Robinson, próbowały odrobić stratę, lecz po kolejnym celnym rzucie za trzy – Małgorzaty Radwan, pierwszą odsłonę wygrały rybniczanki 16-10. Trzeba w tym miejscu oddać honory wspomnianej Robinson. Amerykanka zdobyła aż 8 z 10 punktów wywalczonych przez Pszczółki w tej fazie meczu.

Kolejna kwarta rozpoczęła się od odrobienia większości strat przez „Akademiczki”, które wyciągnęły wynik na 15 do16. Później jednakże, ponownie odskoczyły koszykarki Kazimiera Mikołajca i tą kilkupunktową różnicę, na swoją korzyść, udało im się utrzymać aż do przerwy.

Po zmianie stron obydwa zespoły prowadziły wyrównaną grę, identycznie jak to miało miejsce w początkowych minutach potyczki. Korzystny wynik wciąż utrzymywały rybniczanki, które swoją przewagę zawdzięczały głównie niezłej skuteczności podczas rzutów zza linii 6,75. Widząc, że w tym aspekcie idzie im dzisiaj nieźle, zawodniczki ROW-u nie stroniły właśnie od podejmowania ciągłych prób z dystansu.

Pomimo tego, przed rozpoczęciem ostatnich 10 minut spotkania, przewaga gości stopniała do jednego zaledwie „oczka”, co zwiastowało olbrzymie emocje podczas kończącej mecz kwarty. Emocje te lepiej psychicznie wytrzymały koszykarki z Lublina. Gospodynie wygrały czwartą kwartę 25-18, cały mecz 68-62 i tym samym wciąż zachowały szansę na start w fazie play-off TBL.
ROW swojego udziału w tymże etapie rozgrywek jest już od jakieś czasu pewien. Kto wie czy ten fakt nie miał dziś decydującego wpływu na boiskowe motywacje obydwu zespołów?

Pszczółka AZS UMCS - Glucose ROW 68-62 (10-16, 19-16, 14-12, 25-18)

Pszczółka AZS: Kotnis 14 (zb. 10), Witkoś, Grygiel, Morawiec 5, Bejtić 7, Bussie 7, Taylor 15, Robinson 20, Dulęba, Tomiałowicz.

Glucose ROW: Zielonka, Rymarenko 16, Stelmach 2, Oskwarek, Motyl, Henry, Mingo 19, Metcalf 13, Radwan 9, Paździerska 3.
autor: Miłosz Karski