Glucose ROW - Nie dać się użądlić?

21.02.2015
Kolejny trudny mecz czeka, podczas najbliższego weekendu, koszykarki Glucose ROW.
basketrow.pl
Team Kazimierza Mikołajca jedzie tym razem do Lublina. Tam rybniczanki podejmie zespół Pszczółki AZS UMCS. Rywal niżej notowany, lecz wciąż walczący o awans do fazy play-off rozgrywek.

Właśnie ta dodatkowa motywacja, z jaką grają w tej chwili lublinianki, może mieć niebagatelny wpływ na ich postawę podczas sobotniego pojedynku. Dla „Pszczółek” każdy punkt jest na wagę złota. Aktualnie zajmują one bowiem dziewiątą lokatę w tabeli, przegrywając walkę o czołową ósemkę z MKK Siedlce, pomimo identycznej liczby punktów.

Potencjalna porażka z Glucose, postawi więc gospodynie w bardzo trudnej sytuacji, a tego na pewno miejscowe będą chciały za wszelką cenę uniknąć.
Do boju poprowadzi ich zapewne niezawodna zazwyczaj rozgrywająca Angel Robinson, która pozostaje prawdziwą liderką lubelskiej ekipy.

ROW w tak problematycznej sytuacji, jak najbliższy rywal, nie jest. Rybniczanki mają już niemalże zaklepane miejsce w play-offach. Nie znaczy to jednak, że nie powalczą o pełną pulę. Zajęte na mecie sezonu zasadniczego miejsce będzie mieć przecież niebagatelne znaczenie w dalszej części zmagań.
źródło: SportSlaski.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również