Motyl w życiowej formie?

20.01.2015
Dwa mecze i dwa zwycięstwa. To satysfakcjonujący bilans tegorocznych pojedynków Glucose ROW w Tauron Basket Lidze. Wyniki cieszą tym bardziej, że od 10 grudnia rybnicki zespół gra nieprzerwanie na wyjazdach.
basketrow.pl
W taki, a nie inny sposób ułożył się terminarz spotkań ROW-u i koszykarki z Boguszowic radzą sobie w tej trudnej sytuacji znakomicie. W ostatnim meczu przeciwko Widzewowi kluczową rolę odegrała, będąca aktualnie w doskonałej dyspozycji, Katarzyna Motyl.
„Wygraną w Łodzi wyszarpałyśmy. To był naprawdę bardzo trudny dla nas mecz, w który nie potrafiłyśmy wejść. Dlatego też cieszy to, że trzymałyśmy się razem jako drużyna i do końca wierzyłyśmy w korzystny rezultat. Dzięki temu udało się wygrać i to bardzo cieszy.” - oto pomeczowa opinia rzucającej Glucose.

Pozytywne słowa na temat Motyl płyną również z ust trenera rybniczanek Kazimierza Mikołajca: „W dwóch ostatnich meczach Kasia zagrała naprawdę dobrze i to nie podlega dyskusji. W Łodzi odegrała kluczową rolę m.in. w samej końcówce meczu, kiedy ważyły się jego losy. Najpierw trafiła bardzo ważne rzuty, potem wykonała kluczową asystę do Drey Mingo. Jej wkład w oba styczniowe zwycięstwa jest bardzo duży.”

Podczas najbliższego weekendu ROW czeka jeszcze jedna wyjazdowa konfrontacja. Tym razem będzie to wyjątkowo trudne wyzwanie. Glucose zagra bowiem z Wisłą Can-Pack w Krakowie.
źródło: sportslaski.pl/basketrow.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również