Energa Toruń - Glucose ROW. Zatrzymać Reid.

13.12.2014
Po bolesnej przegranej z CCC Polkowice, Glucose ROW jedzie do Torunia, by po raz pierwszy w tym sezonie powalczyć z tamtejszą Energą.
basketrow.pl
Rywalizacja z toruniankami zakończy de facto pierwszą rundę spotkań żeńskiej Tauron Basket Ligi. To bardzo ważny mecz dla rybniczanek. Podopieczne Kazimierza Mikołajca tracą bowiem do swoich rywalek tylko jeden punkt i ewentualna wygrana znacznie przybliżyłaby ROW do ekip z najściślejszej czołówki tabeli.

Energa nie da się jednak łatwo pokonać. Jej atutem będzie na pewno własna hala oraz wysoka skuteczność Maurity Reid, jamajskiej rozgrywającej, która ma na koncie najwięcej punktów zdobytych dla torunianek w tym sezonie. Plusem gospodyń niedzielnego pojedynku będzie z pewnością także wysokie morale po wyjazdowym zwycięstwie nad Ślęzą przed tygodniem.

Glucose nie może przestraszyć się przeciwniczek, nie może znowu rozpocząć tak źle tego pojedynku, jak ostatniej rywalizacji z wicemistrzyniami Polski. Jeżeli rybniczanki od początku nawiążą równorzędną walkę, mogą w Toruniu sprawić niespodziankę i wygrać. Początek pojedynku już jutro o 17:00.
źródło: SportSlaski.pl / Miłosz Karski
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również