Czarni Słupsk - MKS Dąbrowa Górnicza 80-71. "Pantery" za mocne

01.02.2015
Dąbrowianie po wyrównanym meczu przegrali z "Czarnymi Panterami". Ambitna pogoń przerwana w III kwarcie.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Wydarzenie:
III kwarta. Dąbrowianie całe spotkanie starali się dogonić rywali, ale słabsza w ich wykonaniu III kwarta zaprzepaściła szansę na końcowy sukces. MKS przegrał tą część spotkania 12-22.

MVP:
Jerel Blassingame. Zdobył 21 punktów dla Energii. Wyróżnił się pięcioma trafieniami za trzy punkty, co dało dużą przewagę gospodarzom.

Ciekawostki:

- Dąbrowianie na prowadzeniu byli nieco ponad minutę.

- Najlepszym zawodnikiem MKS-u ponownie był Miles McKay. Amerykanin zdobył 20 punktów.

- Najdłuższa seria drużyny z Dąbrowy to 17 zdobytych punktów pod rząd.

- Zmiennicy drużyny Wojciecha Wieczorka zdobyli 14 punktów. O dwa więcej niż ich vis-a-vis dali drużynie czarnych.

- Najwyższe prowadzenie Czarnych wynosiło 18 punktów.

Energa Czarni Słupsk - MKS Dąbrowa Górnicza 80-71 (18-13, 23-26, 22-12, 17-20)