PHL: Polonia bije Tychy. GKS jeszcze musi walczyć!

15.02.2017
Bytomska Tempish Polonia wygrała z osłabionym GKS-em Tychy aż 4:0 i to bytomianie na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego są już pewni ostatecznego miejsca w tabeli. Za to tyszanie pozycji lidera będą bronić do ostatniej syreny derbowego starcia z Jastrzębiem.
Kozłowski, Frączek, Biezais - ten tercet trenera Tomasza Demkowicza dwukrotnie rozmontował obronę wicemistrzów Polski kładąc fundamenty pod okazałe zwycięstwo z GKS-em. Podopieczni trenera Jiriego Sejby, przetrzebieni kontuzjami - zabrakło między innymi Filipa Komorskiego, Michała Kotlorza i Radosława Galanta - oddali inicjatywę gospodarzom, a ci w trzeciej tercji starcia w "Stodole" dobili jeszcze lidera trafieniami Mateusza Danieluka i Jakuba Wanackiego. Efektowna wygrana wobec straty punktów przez Orlika Opole gwarantuje już bytomianom 4. miejsce na finiszu rozgrywek sezonu zasadniczego.

GKS Tychy w piątek powalczy za to o obronę fotela lidera. Na Stadion Zimowy przyjedzie JKH GKS Jastrzębie, który dziś po rzutach karnych zainkasował punkty za starcie z Orlikiem Opole. Jeszcze na niespełna 2 minuty przed końcem trzeciej tercji to goście wygrywali na "Jastorze" 3:2, ale tuż przed końcem do remisu doprowadził Radosław Nalewajka.

W grupie słabszej bez punktów wrócili z Torunia hokeiści katowickiej "GieKSy". Spotkanie skończyło się wygraną Nesty Mires 5:2, a losy meczu zostały przesądzone w 53. minucie. W odstępie nieco ponad 20 sekund Władysława Grajewskiego pokonywali Bartosz Fraszko i Siergiej Kukuszkin ustalając wynik meczu.