PHL: Nie ma wątpliwości - GKS Tychy jest dziś najlepszy!

22.12.2016
Wicemistrz znowu lepszy od obrońców tytułu! GKS Tychy po raz czwarty w tym sezonie zmierzył się z Cracovią i znowu potwierdził, że na dziś to w Tychach mają najlepszą hokejową drużynę w kraju.
Krzysztof Porębski/PressFocus
Tu nie może być mowy o przypadku. Podopieczni trenera Jiriego Sejby prowadzenie objęli grają w osłabieniu. Błąd gospodarzy wykorzystali Patryk Kogut i Josev Vitek, który otworzył wynik w 15. minucie. Nerwowo grający krakowianie w drugiej tercji postawili na ostrą grę co sprawiło, że w ciągu 20 minut uzbierali w sumie aż 14 minut kar! Przyjezdni szybko wykorzystali okazję i w 27 minucie Michał Kotlorz przy podwójnej przewadze GKS-u podwyższył wynik na 2:0. Na pięć minut przed końcem 2 odsłony przewagę tyszan podwyższył jeszcze Filip Komorski.

Krakowianie nie rezygnowali z walki o poprawę rezultatu i w 48. minucie krążek po raz pierwszy trafił do bramki Stefana Zigardyego. Na gola Adama Domagały szybko odpowiedział jednak Bartłomiej Jeziorski. Podobnie było na minuty przed końcem spotkania - tym razem to "Pasy" za sprawą Krystiana Dziubińskiego wykorzystały podwójną przewagę, ale wynik ustalił Mateusz Bepierszcz. Tym samym bilans pojedynków pomiędzy GKS-em a Cracovią w sezonie zasadniczym kończy się kompletem zwycięstw tyszan, którzy w czterech meczach zdobyli 16 goli, tracąc zaledwie 6.

Święta wesołe będą również w Bytomiu. Tempish Polonia wykorzystała atut własnego lodu i po dogrywce wygrała w "Stodole" z Orlikiem Opole 3:2. Gola na wagę dwóch punktów zdobył 23 sekundy po rozpoczęciu dodatkowego czasu gry Maksim Kartoszkin. Dzięki zwycięstwu podopieczni Tomasza Demkowicza znacznie przybliżyli się do zajęcia na mecie sezonu zasadniczego 4 miejsca w tabeli - ich przewaga nad 5. Orlikiem wzrosła do 8 punktów. W dogrywce wyższość rywala uznać musieli za to Jastrzębianie. JKH GKS po trzech tercjach remisował w Nowym Targu 1:1, ale w dogrywce to "Szarotki" za sprawą Bartłomieja Neupauera przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Przegrał również katowicki Tauron GKS. W "Satelicie" katowickiego Spodka szybkie, dwubramkowe prowadzenie objęli goście z Oświęcimia. Drużyna Jacka Płachty próbowała odwrócić losy meczu, ale udało się zdobyć tylko gola honorowego.