Multiszpil: 2 sierpnia

02.08.2015
W dzisiejszym multiszpilu relacjonujemy na żywo spotkanie z Sosnowca, gdzie beniaminek zagra z Wisłą Płock.
19:53 Koniec meczu w Sosnowcu. Zagłębie przegrywa na początek zmagań w I lidze, ale zaprezentowało się bardzo dobrze. Zabrakło trochę szczęścia i skuteczności, a pierwsze punkty byłyby już dziś na ich koncie. Będą musieli jednak na to poczekać przynajmniej do przyszłego tygodnia.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock 0-1 (0-1)
0-1 Maksymilian Rogalski 41 min.

Zagłębie: Gąsiński – Sierczyński, Markowski, Sołowiej (82. Fonfara), Budek – Tylec (60. Ryndak), Matusiak, Dudek, Mizgała (70. Fidziukiewicz), Pribula – Arak

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Stępiński – Bąk (64. Piotrowski), Wlazło, Rogalski, Darmochwał (72. Reca) – Iljew, Łuczak (88. Lebedyński)

Żółte kartki: Pribula - Bąk, Rogalski
19:47 Fidziukiewicz mógł wyrównać! Dośrodkowanie od Ryndaka do napastnika gospodarzy, ten uderzył głową, ale wysoko ponad bramką. To powinno być 1-1!

19:45 Zdecydowana przewaga Zagłębia. Wisła zamknięta na własnej połowie. Ataki sosnowiczan nie przynoszą jednak skutków, ponieważ obrona przyjezdnych gra bardzo mądrze.

19:42 Ryndak do Araka w polu karnym. Napastnik gospodarzy z 7 metrów strzela obok bramki. Dobra okazja do wyrównania.

19:40 Piotrowski minął dwóch zawodników i wpadł w pole karne. Jego strzał został obroniony przez Gąsińskiego. Dobry mecz bramkarza sosnowiczan.

19:30 W ostatnich minutach Zagłębie coraz lepiej w ataku. Dużo zamieszania pod bramką robi wprowadzony Michał Fidziukiewicz.

19:19 Za Tylca wchodzi Ryndak i już w pierwszej swojej akcji wywalcza rzut rożny. Świetny rajd skrzydłowego Zagłębia.

19:17 Strzał Dudka z dystansu, ale piłka źle uderzona mija bramkę.

19:12 Iljew! Strzał z dystansu. Gąsiński broni, a piłka uderza jeszcze w poprzeczkę i wraca na boisko.

19:09 Mocny strzał Łuczaka, ale piłka wybita przez bramkarza gospodarzy na rzut rożny.

19:05 Rzut rożny dla Zagłębia, ale nieudanie rozegrany.

19:03 Zaczynamy drugą połowę. Bez zmian w obu ekipach.

18:46 Koniec pierwszej części meczu. Chociaż goście prowadzą, to lepsze wrażenie sprawiło Zagłębie, które miało sporo sytuacji, ale żadnej z nich nie potrafiło zamienić na bramkę.

18:45 W ostatniej minucie pierwszej połowy Wisła miała szansę na podwyższenie prowadzenia. Strzał Bąka został jednak sparowany na rzut rożny przez bramkarza sosnowiczan.

18:43 Zagłębie mogło odpowiedzieć niemal natychmiastowo. Dobrą sytuację miał Jakub Arak, ale po jego strzale wywalczono tylko rzut rożny. Z niego nie było jednak żadnego zagrożenia pod bramką Wisły.

18:41 GOOOOOOL!!! 0-1. Wisła wychodzi na prowadzenie za sprawą Maksymiliana Rogalskiego. Jego strzał z około 25 metrów przełamał ręce Gąsińskiego, a piłka wpadła do bramki.

18:37 W końcu strzał na bramkę Wisły. Celnie uderzał Tylec, ale za słabo.

18:30 Dobre tempo meczu. Piłka dość szybko przenosi się spod jednej bramki pod drugą. Brakuje wykończenia w postaci strzału.

18:25 Atak Wisły! Z prawej strony dośrodkowanie w pole karne, ale bramkarz w pogotowiu. Łapie piłkę.

18:23 Dobre zawody rozgrywa kapitan Zagłębia, Sebastian Dudek. Rządzi i dzieli w środku pola.

18:18 Sosnowiczanie wyglądają na bardzo zmotywowanych. Coraz częściej zapędzają się pod pole karne płocczan.

18:16 Płock atakował, ale dobre ustawienie w defensywie uniemożliwiło strzał na bramkę Gąsińskiego.

18:11 Na Ludowym święto, a gra Zagłębia nie wygląda źle na tle trzeciej drużyny poprzedniego sezonu. Swoje szanse mieli Mizgała i Arak, ale póki co nie ma bramki.

18:00 Zagłębie zagra w następującym składzie: Gąsiński – Sierczyński, Markowski, Sołowiej, Budek – Tylec, Matusiak, Dudek, Mizgała, Pribula – Arak