Cholerzyński przypomniał się GieKSie. Kolejny gol Volasa

14.07.2018
GKS Katowice w swoim pierwszym dzisiejszym sparingu przegrał z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Kolejnego gola zdobył Dalibor Volas.
Rafał Rusek/Press Focus
W wyjściowym składzie GKS-u znalazł się Armin Pjetrović z rezerw Borussii Dortmund, który niedawno był sprawdzany przez Górnika Zabrze, a także kilku juniorów, którzy walczą o to, by zostać w pierwszej drużynie katowiczan. III-ligowiec objął prowadzenie już w pierwszym kwadransie gry, po golu... Kamila Cholerzyńskiego, który przez większą część swojej kariery był związany z zespołem z Bukowej. Niecałe 10 minut później do wyrównania doprowadził Dalibor Volas, który jest tego lata bardzo skuteczny - strzelił w sparingach cztery gole. Asystę zanotował młody Jakub Kantyka. Jeszcze przed przerwą Gwarek zdobył drugą bramkę . W drugiej połowie więcej do powiedzenia miała ekipa z Katowic, ale z jej przewagi nic nie wynikało.

O godzinie 18:00 GieKSa rozegra drugi dzisiejszy sparing - w Łodzi z Widzewem. Będzie to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem nowego sezonu.

GKS Katowice - Gwarek Tarnowskie Góry 1:2 (1:2)
0:1 - Cholerzyński, 13'
1:1 - Volas, 24'
1:2 - 34'

GKS: Frankowski - Midzierski, Łyszczarz, Jedyński, Tabiś, Volas, Szczyrba, Małecki, Kantyka, Pietrović, Wnuk. Zagrali także: Baran, Marędowski, Kurowski, Podstawa, Bronisławski, Kupec, Grzechynka.
źródło: GKS Katowice / SportSlaski.pl