Zwycięski GKS Tychy

07.02.2016
Przygotowania do rozpoczęcia wiosennej części drugoligowego sezonu w Tychach idą pełną parą. Trener Kamil Kiereś zaplanował łącznie aż osiemnaście gier sparingowych, w sobotę tyszanie zmierzyli się z rezerwami Górnika Zabrze. Spotkanie to wygrali 4-0.
Bramki dla drugoligowca zdobywali: Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Rutkowski, Piotr Kokoszka i Daniel Tanżyna z rzutu karnego. – Sparingiem tym wieńczyliśmy bardzo ważny dla nas trzytygodniowy okres pracy. Mieliśmy swój plan do wykonania, chcieliśmy ten mecz wybiegać, gra bez piłki była istotna. Jak chociażby wynik pokazuje było sporo plusów podczas gry, ale nie brakowało także mankamentów – mówił po meczu trener tyszan, Kamil Kiereś.

W spotkaniu tym w pierwszej połowie zagrał Artur Pląskowski. Jest to jeden z napastników, który najprawdopodobniej zasili tyską drużynę. – Wzmocnienie pierwszej linii to jeden z priorytetów naszych. Arturowi przyglądałem się już gdy trenowałem GKS Bełchatów – mówi o 22-letnim napastniku, który poprzednio grał w Nadwiślanie Góra trener tyskiej ekipy.

Tyzanie czynią także cały czas starania o napastnika rodem z Czech, Adama Varady’ego. 30-letni zawodnik Sigmy Ołomuniec w dwóch sparingach strzelił dwa gole, ale w ostatnich meczach już nie grał. – Rozmowy jednak trwają – udało nam się usłyszeć w klubie. Formację ofensywną mają również wzmocnić młodzi zawodnicy z zaplecza GKS Tychy.

W środę o godzinie 12.30 tyszanie rozegrają kolejny sparing. Tym razem rywalem naszej ekipy będzie pierwszoligowiec z Nowego Sącza.

GKS Tychy - Górnik II Zabrze 4-0 (2-0)

1-0 - Grzeszczyk, 11 min.
2-0 - Rutkowski, 39 min.
3-0 - Kokoszka, 55 min.
4-0 - Tanżyna, 88 min.

GKS Tychy: I połowa: Igaz - Mateusz Grzybek, Górkiewicz, Gancarczyk, Mańka - Rutkowski, Bukowiec, Glanowski, Grzeszczyk, Radzewicz - Pląskowski. II połowa: Florek - Łęszczak, Tanżyna, Biskup, Marcin Grzybek - Błanik, Szumilas (76. Dymowski), Zganiacz, Duda (76. Banaś), Mączyński - Kokoszka.