Tyszanie zabójczo skuteczni na tydzień przed startem ligi

14.07.2018
W świetnej dyspozycji strzeleckiej są piłkarze GKS Tychy na tydzień przed startem Nice 1 ligi. W dzisiejszym sparingu rozgromili czeskiego trzecioligowca.
Pressfocus.pl
Piłkarze GKS Tychy kończą już zgrupowanie w Czechach. Na koniec rozegrali sparing z TJ Valašské Meziříčí - drużyną grającą na trzecim poziomie rozgrywkowym w Czachach. Rywal może nie był zbyt wymagający, ale mimo to skuteczność Trójkolorowych była imponująca. Już po 10 minutach było 3:0 po bramkach Zapolnika, Grzeszczyka i Stebleckiego. Szczególnej urody był gol Grzeszczyka, który przelobował bramkarza strzałem z połowy boiska. Jeszcze przed przerwą kolejne gole dołożyli Zapolnik i Steblecki. W 61 minucie kolejnego gola na czeskich boiska zdobył Michał Staniucha, a tuż przed końcem spotkania wynik meczu na 7:0 ustalił Piotr Giel.

Wygląda więc na to, że piłkarze Ryszarda Tarasiewicza są w niezłej dyspozycji na tydzień przed startem rozgrywek. W pierwszym spotkaniu rywalem GKS-u będzie Odra Opole. W środę 18 lipca na Stadionie Miejskim w Tychach odbędzie się prezentacja drużyny przed startem nowego sezonu. Początek imprezy zaplanowano na godz. 17:00

TJ Valašské Meziříčí - GKS Tychy 0:7 (0:5)

Skład GKS

I połowa: Jałocha - Biernat, Kowalczyk, Tanżyna - Grzybek, Bernhardt, Bogusławski, J. Piątek, Grzeszczyk, Steblecki - Zapolnik

II połowa: Igaz - Mańka, Pańkowski, Bielusiak, Abramowicz - Połap, Biegański, K. Piątek, Pipia - Giel, Staniucha
autor: Michał Piwoński