To będzie jego wiosna? Świerczok znowu trafia! [VIDEO]

25.02.2017
Ostatni sprawdzian przed inauguracją ligowej wiosny za tyskim GKS-em. Podopieczni trenera Jurija Szatałowa zremisowali z celującym w awans do Ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec, a jedną z bramek kolejny raz tej wiosny zdobył Jakub Świerczok.
24-letni napastnik otworzył wynik spotkania w 47. minucie spotkania. Świerczok ograł jednego z graczy Zagłębia, po czym oddał niesygnalizowany strzał ze znacznej odległości. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Jakuba Szumskiego.

Więcej z gry mieli jednak gospodarze. To oni po stracie bramki kilkukrotnie stwarzali okazje na doprowadzenie do wyrównania. Skutecznie bronił Paweł Florek, któremu raz w interwencji pomagał słupek, a raz poprzeczka. Sosnowiczanie trafili na 1:1 w 79. minucie. Gospodarze przeprowadzili sprawną akcję, stworzyli sobie przewagę w polu karnym GKS-u, a prostopadłe podanie od Sebastiana Dudka wykorzystał Martin Pribula, który minął Florka i skierował piłkę do pustej bramki.

Na 4 minuty przed końcem to Szumski po raz drugi wyjmował piłkę z bramki Zagłębia. W zamieszaniu w polu karnym sosnowiczan najprzytomniej zachował się sprowadzony tej zimy Remigiusz Szywacz. Nominalny defensor z dużym spokojem kopnął piłkę tak, że bramkarz rywala mógł tylko odprowadzić ją wzrokiem. Wygraną w ostatnim tej zimy przetarciu przed walką o punkty zabrał tyszanom Sebastian Dudek. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z obrońców GKS-u, a sędzia po chwili zawahania wskazał na "wapno". Karnego pewnym strzałem wykorzystał kapitan Zagłębia ustalając rezultat na 2:2.

W zespole GKS-u 55 minut rozegrał Emmanuel Sarki. 29-letni reprezentant Haiti zastąpił na początku spotkania kontuzjowanego Marcina Radzewicza. Były piłkarz m.in. Wisły Kraków, a ostatnio cypryjskiego AEL-u Limassol od dwóch dni przebywa na testach przy Edukacji.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 2:2 (0:0)
0:1 - Świerczok 47'
1:1 - Pribula 79'
1:2 - Szywacz 86'
2:2 - Dudek 90'-k

GKS Tychy: Florek - Grzybek, Boczek, Tanżyna, Flis (64. Mańka) - Mączyński (46. Błanik), Bukowiec (46. Mikołajewski), Zasavițchi (74. Gancarczyk), Grzeszczyk, Radzewicz (12. Sarki; 67. Szywacz) - Świerczok (64. Törnros). Trener Jurij Szatałow.

Zagłębie: Szumski - Sierczyński Ż, Wiktorski, Bogusławski, Udovićić - Matusiak, Dudek - Bartczak, Nowak, Pribula - Łuczak. Trener: Dariusz Banasik.
źródło: sportslaski.pl/gkstychy.info