Szpil na fajrant : 3 sierpnia

03.08.2015
W dzisiejszym Szpilu na fajrant Ruch Chorzów zagra na wyjeździe z Koroną Kielce.
Norbert Barczyk/Pressfocus

19:52 Koniec meczu! Ruch wygrywa w Kielcach 2-1 i awansuje na 4 miejsce w tabeli

Korona - Ruch 1-2 (1-1)

1-0 Sobolewski, 8 min
1-1 Visnakovs, 34 min
1-2 Stępiński, 81 min

Korona : Trela - Gabovs, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak - Sobolewski(59' Zając), Jovanovic, Fertovs, Cebula(82' Sierpina), Polypczuk - Przybyła(73' Trytko)

Ruch : Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy - Zieńczuk(69' Stępiński), Surma, Urbańczyk, Lipski(75'Iwański), Gigołajew - Visnakovs(93' Szyndrowski)

Zółte kartki : Koj, Visnakovs, Lipski

19:50 Iwański pięknie podał nad obrońcami do Visnakovsa, lecz Łotysza powstrzymali obrońcy Korony

19:48 Kolejną doskonałą okazję zmarnował Trytko. Dostał idealną piłkę na głowę, lecz uderzył ponad bramką

19:42 Putnocky ratuje Ruch! Trytko pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki, sędzia tego nie widzi i napastnik Korony uderza tuż przy słupku, lecz słowacki bramkarz popisuje się fenomenalna interwencją

19:39 GOOOOOOOL dla Ruchu! 1-2! Ależ debiut Stępińskiego. Grodzicki zagrał prostopadłą piłkę, a 20-letni napastnik wygrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Korony

19:34 Na boisku od paru minut niewiele się dzieje

19:27 Na boisku pojawia się Stępiński - debiut w barwach Ruchu

19:24 Dla odmiany szansa dla gospodarzy. Prostopadłe zagranie w pole karne Ruchu, ale tam na szczęście najszybszy Putnocky

19:21 Kolejna doskonała okazja dla Ruchu! Konczkowski atakował prawą stroną i dośrodkował w pole bramkowe. Piłka nie dotarła jednak do Visnakovsa

19:15 To miała być bramka! Gigołajew ładnie wszedł w pole karne gospodarzy i piętą zagrał do Lipskiego, który w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelił

19:07 "Niebiescy" od początku atakują.

19:04 Rozpoczynamy drugą połowę. Oba zespoły bez zmian

18:46 Do przerwy w Kielcach 1-1. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Grodzicki popychał w polu karnym napastnika Korony, ale na szczęście sędzia nie wskazał na "wapno"

18:39 Po bramce Visnakovsa gra toczy się głównie w środku pola

18:34 GOOOOOOL dla Ruchu! 1-1 Lipski zagrał prostopadłą piłkę do Visnakovsa, a ten w sytuacji sam na sam potężnym strzałem z 15m pokonuje Trelę

18:27 Czy wy też macie wrażenie, że koło środkowe w Kielcach nie jest do końca kołem?

18:19 Kiedy już chorzowianie wyszli z własnej połowy, to zamknęli Koronę we własnym polu karnym. Po rzucie rożnym Zieńczuka, Koj minął się z piłką, a mogło być 1-1

18:15 Ruch nie radzi sobie z wysokim pressingiem kielczan. "Niebiescy" nie potrafią wyprowadzić piłki z własnej połowy

18:08 Gol dla Korony! 1-0 Sobolewski dośrodkował w światło bramki, po drodze nikt nie dotknął piłki, a ta wpadła do siatki między nogami Putnockiego
Korona - Ruch 1-0 Sobolewski, 8 min
  18:03 Pierwszy strzał na bramkę Putnockiego. Słowak bez problemu łapie piłkę

18:00 Zaczynamy!

17:48 Piłkarzy Ruchu w Kielcach wspierać będzie 710 kibiców

17:22 Mamy już składy obydwu zespołów

Korona : Trela - Gabovs, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak - Sobolewski, Jovanovic, Fertovs, Cebula, Polypczuk - Przybyła

Ruch : Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy - Zieńczuk, Surma, Urbańczyk, Lipski, Gigołajew - Visnakovs

17:19 "Niebiescy" do Kielc pojechali beż Michała Efira, który doznał kontuzji. W jego miejsce w meczowej osiemnastce mamy Mariusza Stępińskiego

16:20 W ostatnim spotkaniu 3 kolejki Ekstraklasy Ruch zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. W poprzednim starciu tych ekip w Kielcach "Niebiescy" wygrali 2-0 po pięknych golach Starzyńskiego i Zieńczuka. Jak będzie dziś?