Sparingowe ostrzeżenie dla Ruchu. Czesi lepsi od "niebieskich"

14.01.2017
Chorzowski Ruch przegrał w swoim pierwszym tegorocznym sparingu z MFK Karvina. Czeski I-ligowiec pokonał "niebieskich" 1:0, a miał szanse na kolejne trafienia.
Trener Waldemar Fornalik nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Rafała Grodzickiego. W składzie na Karvinę zabrakło również Kamila Mazka. Na pierwszą połowę chorzowianie wybiegli z Miodragiem Mitroviciem w bramce. Szwajcar po 30 minutach wyjmował piłkę z siatki, po tym jak przegrał pojedynek z Lukasem Budinskim. Golkiper testowany przez chorzowian wysokie umiejętności zaprezentował tuż przed przerwą broniąc silny strzał Vojtecha Smrza. Dla Ruchu najlepszą okazję miał Eduards Visnakovs, którego po wrzutce Martina Konczkowskiego uprzedził Martin Pastornicky.

Po zmianie stron na boisku pojawiła się druga jedenastka "niebieskich". Ruch próbował odrabiać straty, oddawał sporo strzałów na bramkę przeciwnika, ale to znowu Czesi mieli klarowniejsze okazje do zdobycia bramki. Jednobramkowe prowadzenie Karviny utrzymało się do końcowego gwizdka sędziego. Kolejny sparing "niebiescy" rozegrają 21 stycznia, a ich rywalem będzie Odra Opole.

Ruch Chorzów - MFK Karvina 0:1 (0:1)
0:1 - Budinski 30'

Ruch: Mitrović (62 Lech)- Konczkowski (46 Komarnicki), Cichocki, Helik (46 Trojak), Oleksy (46 Pazio) - Kowalczyk (46 Walski), Urbańczyk (46 Surma) - Przybecki (68 Visnakovs), Lipski (46 Nowak), Moneta (46 Słoma) – Visnakovs (46 Arak). Trener: Waldemar Fornalik.

Karvina: Pastornicky (46 Pindroch) – Dressler (46 Holik), Plesnik, Hosek (46 Jovanović), Zeleny - Smrz (46 Sisler), Baris (66 Smrz)- Moravec (66 Putyera), Budinsky (46 Lingr), Puchel (46 Eismann) - Jurco (46 Janecka). Trener: Jozef Weber.
źródło: własne/niebiescy.pl