Ruch pewnie pokonał III-ligowca. Nowy testowany

13.07.2017
Ruch Chorzów pewnie pokonał III-ligową Unię Turza Śląska. W sparingu wzięła udział grupa testowanych, w tym jeden nowy piłkarz, który dopiero co pojawił się w zespole - obrońca Bojan Marković.
Norbert Barczyk/Press Focus
W wyjściowym składzie Ruchu znalazło się aż siedmiu testowanych, w tym nowy Bojan Marković, obrońca, który wiosną występował w albańskim Teuta Durres. 31-letni Bośniak rozegrał 16 spotkań ligowych, strzelił jedną bramkę. Dzisiaj gole strzelali jednak inni.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Jakub Arak, który po 20 minutach gry drugiej połowy wyszedł sam na sam z bramkarzem Unii i strzałem tuż przy słupku otworzył wynik spotkania. Pięć minut później było już... 3:0. Najpierw Strzelec pierwszej bramki zagrał do Kamila Słomy, który strzelił pod poprzeczkę, a dosłownie po chwili Miłosz Przybecki dośrodkował na głowę Araka, który zdobył trzecie trafienie dla "Niebieskich".

Bramek mogło być jeszcze więcej, ale pod koniec spotkania po strzale Przybeckiego piłka odbiła się od spojenia, a kilka minut później zawodnik z Turzy Śląskiej trafił w słupek.

Spotkanie, które odbyło się przy Cichej, oglądało kilkuset widzów.

Sprawdź, jak radzą sobie śląskie zespoły w sparingach w naszej ściądze!

Ruch Chorzów - Unia Turza Śląska 3:0 (0:0)
1:0 - Arak, 65'
2:0 - Słoma, 71'
3:0 - Arak, 71'

Ruch: Bankov (46' Hrdlicka) - Villafane, Rutkowski, Marković, Hołownia - Lewandowski, Zawal, Mello, Sikora, Siedlik - Balicki; od 59' Hrdlicka - Komarnicki, Czajkowski, Trojak, Pazio - Przybecki, Walski, Nowak, Słoma, Starzyński - Arak. Trener: Krzysztof Warzycha.
źródło: SportSlaski.pl/Niebiescy.pl