Pierwszy sparing GKS-u Tychy

12.01.2017
W swoim pierwszym w tym roku meczu sparingowym tyszanie przegrali w Uniejowie z Górnikiem Łęczna.
Piłkarze GKS-u Tychy tydzień temu wznowili treningi, a dziś w Uniejowie rozegrali pierwszy sparing. W ekipie "Trójkolorowych" zabrakło pozyskanego dziś reprezentanta Mołdawii. Wystąpiło za to kilku testowanych zawodników.

Od początku spotkania to piłkarze z Łęcznej sprawiali lepsze wrażenie, czego efektem była bramka z 23 minuty autorstwa Piotra Grzelczaka. Po golu obraz gry się nie zmienił i to zespół z Ekstraklasy na przerwę schodził z jednobramkowym prowadzeniem. W 62 minucie Łęcznianie za sprawa Ubiparipa podwyższyli prowadzenie i dopiero wtedy tyszanie zaczęli stwarzać sobie jakieś sytuacje bramkowe. Jednak żadnej z nich nie udało się wykorzystać i mecz zakończył się wynikiem 0:2.

GKS Tychy - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

0-1 Grzelczak, 23 min.
0-2 Ubiparip, 62 min.

GKS: Florek - Grzybek, Boczek, Tanżyna, Mańka - Kowalski, Bukowiec, Szumilas, Grzeszczyk, Radzewicz - Świerczok

II połowa: Florek(60' Szymański) - Mańka(58' Szywacz), Gancarczyk, Boczek, Grzybek(70' Blanik) - Hirskyi, Bukowiec(58' testowany pomocnik), Koscielniak, Maczynski, Grzeszczyk(70' Duda) -testowany napastnik

autor: Michał Piwoński