"Niebiescy" zweryfikowani w Rybniku

08.07.2017
Grający w eksperymentalnym zestawieniu spadkowicz z Ekstraklasy pokonany przez śląskiego II-ligowca. Ruch Chorzów przegrał z ROW-em Rybnik, a jednym z bohaterów okazał się 37-letni Mariusz Muszalik.
Doświadczony weteran otworzył wynik spotkania w 24. minucie, a kilka chwil później - już z rzutu karnego podyktowanego za faul Gracjana Horoszkiewicza - po raz drugi nie dał szans broniącemu w Ruchu Jakubowi Miszczukowi. Ruch był przed przerwą groźniejszy, ale odpowiedział tylko trafieniem Vilima Prosinkovicia, który skorzystał z podania Przemysława Bargiela i umieścił piłkę w bramce Kacpra Rosy. Wcześniej swoje okazje mieli Kamil Słoma (trafił w słupek), Bargiel, czy Jakub Arak, ale skuteczniejsi tego dnia okazali się rybniczanie.

Po zmianie stron na boisku pojawiła się kolejna grupa piłkarzy dopiero sprawdzanych przez trenera Krzysztofa Warzychę. Brakowało im zgrania, czego dowodem choćby zabawna sytuacja z 60. minuty, gdy testowany Mario Toth podał do... dopiero szykującego się do wejścia na boisko Artura Balickiego. Groźnie robiło się za to, gdy piłka krążyła między graczami o dłuższym stażu przy Cichej. Okazje na wyrównanie mieli Łukasz Siedlik, Michał Walski, czy Bartosz Nowak, ale do siatki trafił... szukający możliwości do Rybnika 27-letni Michał Szatkowski. Wychowanek ROW-u, który ma za sobą udany okres w Ruchu Zdzieszowice, ustalił wynik meczu na 3:1 dla ekipy trenera Piotra Piekarczyka.

ROW Rybnik - Ruch Chorzów 3:1 (2:1)
1:0 - Mariusz Muszalik 24'
2:0 - Mariusz Muszalik 29'-k
2:1 - Vadim Prosinković 34'

ROW: (skład wyjściowy) Rosa - Gojny, Bober, Jary, Krotofil, Jaroszewski, Muszalik, Spratek, Koleczko, Siwek, Brychlik. Trener: Piotr Piekarczyk.

Ruch: (I połowa) Miszczuk - Villafañe, Horoszkiewicz, Zawal, Hołownia - Słoma, Bargiel, Mello, Sikora, Posinković - Arak. (II połowa) Bankow - Komarnicki, Rutkowski, Tóth, Pazio - Przybecki, Urbańczyk,Walski, Nowak, Siedlik - Posinković (60' Balicki). Trener: Krzysztof Warzycha.