"Niebiescy" przegrali z wicemistrzem Francji, ale pogromu nie było

08.07.2018
Grający głównie młodymi zawodnikami wicemistrz Francji ograł Ruch Chorzów. Jedną z bramek dla AS Monaco zdobył 16-letni Willem Geubbels, który latem kosztował 20 milionów euro.
Norbert Barczyk/Press Focus
W drużynie Ruchu Chorzów na środku obrony zagrał Robert Obst, który od wczoraj trenuje z "Niebieskimi". W poprzednim sezonie zawodnik grał na wypożyczeniu z Pogoni Szczecin w Wigrach Suwałki. Wystąpił w 25 meczach Nice I ligi, strzelił jedną bramkę. Pod koniec czerwca zagrał w sparingu Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław. W zespole wicemistrza Francji zabrakło oczywiście wielu podstawowych zawodników, ale i tak na boisku pojawiło się kilku znanych piłkarzy - na przykład Diego Benaglio czy Stevan Jovetić. Przeważali jednak młodzi - lub nawet bardzo młodzi - gracze.

Zespół z Monako objął prowadzenie już w pierwszym kwadransie gry, gdy z kilkunastu metrów uderzył 22-letni Gabriel Boschilia. Wicemistrz Francji miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale do przerwy Ruch przegrywał tylko jedną bramką. W przerwie trener Dariusz Fornalak przeprowadził 9 zmian, podobnie postąpił Leonardo Jardim. Na boisku pojawił się m.in. 16-letni Willem Geubbels, który latem dołączył do zespołu z Olympique Lyon. Kosztował... 20 milionów euro. U chorzowian grał Krzysztof Suchecki, który wiosną grał w III-ligowej Unii Turza Śląska.

Ostatecznie klub Kamila Glika wygrał 3:0. Kolejny młody zawodnik - 18-letni Sofiane Diop - ograł obrońcę i zagrał do Joveticia, który pokonał Jakuba Bieleckiego, ustalając wynik spotkania. Sparing odbył się w Myślenicach.

Ruch Chorzów - AS Monaco 0:3 (0:1)
0:1 - Boschilia 14'
0:2 - Geubbels, 65'
0:3 - Jovetić, 82'

Ruch: (I połowa) Lech - Jaworek, Obst, Małkowski, Bartolewski - Kowalski, Urbańczyk, Walski, Bogusz, Podgórski - Kędziora; (II połowa) Lech (75' Bielecki) - Cichecki, Kulejewski, Małkowski, Suchecki - Peda, Obst, Sikora, Nowakowski, Wdowik - Majewski. Trener: Dariusz Fornalak.

Monaco: (I połowa) Benaglio - Raggi, Badiashile, Toure, Diakhaby, N'Doram, Boschilia, Mboula, Bongiovanni, Navarro, Isidor; (II połowa) Sy (75' Fernandez) - Grandsir, Toure (75' Badiashile), Jemerson, Serrano - Ghezzal, Faivre, Boschilia (75' Jorge), Lopes - Jovetić, Geubbels (75' Diop). Trener: Leonardo Jardim.
źródło: Niebiescy.pl/SportSlaski.pl