Multiszpil: 29 sierpnia

29.08.2015
W tym momencie startuje kolejny śląski Multiszpil. Zaczynamy od rywalizacji Piasta z Górnikiem Łęczna, a później nasze zespoły zaprezentują się także w Lubinie, Puławach, Bytomiu, Ząbkach, Rybniku oraz Tychach. Wysłannicy Sportu Śląskiego są już gotowi na relacje specjalnie dla Was.
Norbert Barczyk/pressfocus.pl

To wszystko na dziś. To nie był dobry dzień dla naszych drużyn. Tylko Piast potrafił wygrać swój mecz, natomiast Ruch, Polonia, ROW i Rozwój przegrały swoje mecze, a GKS Tychy tylko zremisował ze Zniczem. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne Multiszpile

21:21 Koniec meczu. Nie udało się strzelić...tyszanie remisują 1-1, lecz zagrali dobry mecz, zabrakło skuteczności. Widać brak klasowego napastnika.

GKS Tychy - Znicz Pruszków 1:1 (0:1)
0-1 Banaszewski, 39 min.
1-1 Radzewicz, 73 min.

GKS : Florek - Górkiewicz, Boczek, Tanżyna, Mączyński - Błanik(46' Duda), Glanowski(61' Zganiacz), Bukowiec, Dymowski(46' Szczęsny), Radzewicz - Grzeszczyk

Znicz : Misztal - Niewulis, Jędrych, Mysiak, Kucharski - Michalski, Danilczyk(88' Janiszewski),  Stryjewski, Banaszewski, Kaczmarek(79' Rackiewicz) - Kita(81' Wiśniewski)

Żółte kartki : Dymowski, Bukowiec, Górkiewicz, Mączyński - Kucharski, Stryjewski

21:17 Ostatnie minuty meczu. "Trójkolorowi" ciągle atakują, ale nie udaje się po raz drugi pokonać Misztala

21:10 W Tychach ponownie rewelacyjna frekwencja. Dzisiejszy mecz ogląda 7781 widzów

21:08 Po zdobyciu wyrównującego gola piłkarze GKS nadal atakują

21:00 Gol dla GKS! 1-1! W końcu się udało. Radzewicz przejął piłkę w polu karnym gości i ładnym strzałem doprowadza do wyrównania

20:58 Tyszanie ciągle atakują. Czasem brakuje odrobiny szczęścia, a czasem świetnie broni Misztal

Energetyk ROW Rybnik 20:56 Trzecia już porażka rybniczan, w szóstym ligowym meczu, oznaczać może tylko jedno. Zespół Dietmara Brehmera, pozbawiony przed sezonem znaczących wzmocnień, nie będzie raczej w tym roku walczył o cele wyższe niż utrzymanie w drugoligowym towarzystwie. Trzymamy z całych sił kciuki aby udało się to zrealizować.

ROW - Okocimski 0-1 (0-0)

0-1 – Głuszko, 78 min.

ROW: Kajzer – Krotofil, Janik (86. Dudziński), Jary, Gojny – Mandrysz, Nowak (63. Siwek), Płonka, Muszalik, Spratek – Gładkowski (86. Popiela).

Okocimski: Kozioł – Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk – Maślanka (70. Kurzywilk), Lewiński, Jaworśkyj (63. Głuszko), Wojcieszyński, Białkowski (82. Bryła) – Pyciak (90+2. Krówczyński).

Żółte kartki: Gładkowski, Spratek, Muszalik – Kasprzyk, Maślanka, Pyciak

Czerwone kartki: Spratek

Sędziował: Damian Gawęcki

20:49 Kiepski dzień ma sędzia dzisiejszego meczu pan Paszkiewicz z Wrocławia, z tym, że myli się raczej w jedną stronę. Przed chwilą ukarał kartką Górkiewicza, który był faulowany...

Energetyk ROW Rybnik 20:39 No i niestety stało się. Wprowadzony na boisko kwadrans wcześniej Głuszko pokonuje Kajzera i jest 1-0 dla brzeszczan. Do końca około 10 minut, czy uda się jeszcze zmęczonym gospodarzom odrobić stratę?

20:36 Od początku drugiej połowi tyszanie zdecydowanie atakują

20:32 Wznawiamy grę po przerwie. Kamil Kiereś dokonał dwóch zmian

Energetyk ROW Rybnik 20:26 Osłabieni gracze ROW-u powoli oddają inicjatywę piłkarzom przyjezdnym. Teraz powinno było być 1-0 dla gości, lecz Pyciak przegrał, wydawałoby się, wygrany już pojedynek z Kajzerem.

Energetyk ROW Rybnik20:18 ROW zaczyna powoli narzucać gościom swój styl gry. Robi to jednak dość wolno i jakoś mało przekonująco. Czy wystarczy czasu aby odnieść zwycięstwo?

Dodatkowy kłopot rybniczan to teraz czerwona kartka dla Spratka. Od tej chwili gospodarze muszą sobie radzić w osłabieniu.

20:15 Koniec pierwszej połowy w Tychach. Gospodarze mieli przewagę, ale jeden błąd zdecydował, że jest 0-1

20:10 Gol dla Znicza! 0-1! Głupia strata na własnej połowie i pomocnik Znicza - Banaszewski wpadł w pole karne i pokonał Florka.

20:06 Po pierwszej połowie w Rybniku również bez goli. Tymczasem inny zespół z naszego województwa - Raków przegrał ważny mecz w Puławach, z tamtejszą Wisłą.

Wisła - Raków 1-0 (0-0)

1-0 – Głaz, 57 min.

Wisła: Sobczak - Turzyniecki (63. Lisiecki), Gusoczenko, Pielach, Budzyński - Łytwyniuk (79. Sedlewski), Maksymiuk, Głaz, Nowak (87. Olszak), Szczotka - Niezgoda (90. Wiejak).

Raków: Kos - Klepczyński, Radler, Góra, Buczkowski - Kamiński, Bronisławski (17. Piątek), Kmieć (77. Kowal), Figiel (71. Hoferica), Malinowski - Okińczyc.

Żółte kartki: Głaz, Sedlewski, Maksymiuk - Buczkowski, Figiel

Sędziował: Kamil Waskowski

20:02 Po pół godzinie gry bez bramek w Tychach. Gospodarze mają przewagę, ale jak na razie nie zdołali pokonać bramkarza Znicza

19:58 No i przegrali. Coś niesamowitego. Za cały komentarz do meczu w Bytomiu niechaj posłuży jego protokół:

4-5 – Gębalski, 90 min.

Polonia: Gargasz (46. Wiśniewski) – Trznadel, Broniewicz, Malec, Michalak – Pączko (46. Mańkowski), Grube (70. Setlak), Zalewski, Lachowski, Michalik – Zieliński.

Puszcza: Staniszewski – Furtak, Czarny, Lepiarz, Abramowicz – Furczyk (64. Wieczorek), Kotwica (81. Gębalski), Gawęcki, Mikołajczyk – Broź (90+2. Maluga), Stepankow (61. Uwakwe).

Żółte kartki: Mańkowski, Lachowski, Zalewski – Stepankow, Wieczorek

19:54 Bez komentarza - Polonia traci piątą bramkę choć prowadziła 2-1, 3-2 oraz 4-3. Wcześniej swój hat-trick uzupełnił Mateusz Broź, teraz na 5-4 dla gości strzela Gębalski.

19:52 Koniec meczu. Ruch po bardzo słabym meczu przegrywa w Lubinie 3-1. Ten mecz niejako potwierdza, że chorzowianie zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym boisku

Zagłębie - Ruch 3:1 (0:0)
1-0 Rakowski, 56 min.
2-0 Janus, 70 min.
3-0 Papadopulos, 82 min.
3-1 Surma, 90 min.

Zagłębie : Forenc - Todorovski, Dąbrowski, Guldan, Cotra - Janus, Tosik, Rakowski(83' Woźniak), Kubicki, Janoszka(79' Piątek) - Papadopulos(86' Sobków)

Ruch : Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Szyndrowski - Mazek, Surma, Iwański(73' Efir), Lipski, Zieńczuk(75' Podgórski) - Stępiński(83' Lenartowski)

Żółte kartki : Rakowski, Cotra
Sędzia : Szymon Marciniak (Płock)

19:50 My też w to do końca nie wierzymy. Puszcza po raz trzeci doprowadza do wyrównania przy Olimpijskiej. Jest 4-4, a do końca meczu jeszcze parę minut. Broniący w pierwszej połowie w Polonii Gargasz oraz jego zmiennik Wiśniewski po przerwie, puścili solidarnie po 2 gole.

19:47 Gol dla Ruchu! 3-1! Surma uderzył po ziemi z ok 25 metrów, piłka po drodze odbiła sie od jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Energetyk ROW Rybnik 19:45 Absolutnie nie zapomnieliśmy o Rybniku. Po prostu przy Gliwickiej dzieje się akurat teraz niewiele, trzymamy jednak rękę na pulsie i jak tylko ktoś, coś... ;)

19:41 Swą drugą bramkę zdobył dzisiaj Marcin Lachowski, wykorzystując fatalny błąd golkipera gości.

19:40 Gol dla Zagłębia! 3-0! To nie jest dzień Putnockiego. Tym razem Słowak miał problemy z przyjęciem piłki, próbował przerzucić piłkę nad Papadopulosem, ale Czech przejął piłkę i skierował ją do pustej bramki

19:38 GOOOOOL! Dla Polonii!!! 4-3!

19:34 Polonia cały czas w natarciu. Przeważa, konstruuje, strzela dziś także bramki (z czym ostatnio był kłopot), wciąż jednak punkty mogą jej się wymknąć z rąk.

18:31 Na boisko wchodzi Tomasz Podgórski! Jest to jego debiut w barwach Ruchu. Może były kapitan Piasta będzie w stanie odmienić losy tego meczu

19:28 Gol dla Zagłębia! 2-0! Janus asystował przy pierwszym golu, a teraz mocno uderzył z 16 metrów i pokonał bramkarza Ruchu. Strzał był mocny, ale Putnocki powinien był to obronić.

19:25 Ktoś kto nie obserwuje wydarzeń w Bytomiu na żywo może nie uwierzyć w to co się tutaj dzisiaj dzieje. Puszcza strzela właśnie wyrównującego gola (po raz drugi) i jest już 3-3!

19:24 Za chwilę rozpocznie się spotkanie GKS Tychy - Znicz Pruszków. Oto składy obydwu drużyn

GKS : Florek - Górkiewicz, Boczek, Tanżyna, Mączyński - Błanik, Glanowski, Bukowiec, Dymowski, Radzewicz - Grzeszczyk

Znicz : Misztal - Niewulis, Jędrych, Mysiak, Kucharski - Michalski, Danilczyk,  Stryjewski, Banaszewski, Kaczmarek - Kita

19:23 Ruch jakby oszołomiony stratą gola. "Niebiescy" nie potrafią stworzyć jakiejkolwiek sytuacji pod bramką Forenca

19:16 Festiwal bramek w Bytomiu! Jest 3-2 dla niebiesko-czerwonych. Z karnego trafia Broniewicz, odkupując niejako swą winę z samobójczego trafienia.

19:12 Gol dla Zagłębia! Wydawało się, że Ruch przejął inicjatywę, a tymczasem dobra akcja Zagłębia prawą stroną, dobre dośrodkowanie Janusa wprost na głowę Rakowskiego, który mocnym strzałem głową nie daje szans Putnockiemu

Energetyk ROW Rybnik 19:08 Dzisiejszy występ ROW-u przed własną publicznością jest pierwszym meczem ekipy trenera Brehmera u siebie, po trzech z rzędu wyjazdowych spotkaniach.

19:02 Rozpoczyna się druga połowa. Oby lepsza w wykonaniu Ruchu

Energetyk ROW Rybnik 18:58 Za dosłownie chwilę zaczyna się spotkanie w Rybniku, w którym ROW podejmie Okocimskiego Brzesko. Oto awizowane składy zespołów:

ROW: Kajzer – Krotofil, Janik, Jary, Gojny – Mandrysz, Nowak, Płonka, Muszalik, Spratek – Gładkowski.

Okocimski: Kozioł – Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk – Maślanka, Lewiński, Jaworśkyj, Wojcieszyński, Białkowski – Pyciak.

18:51 Koniec pierwszej połowy przy Olimpijskiej. Za nami niesamowite 45 minut, podczas których oba zespoły zaprezentowały się naprawdę dobrze. Aż dziw bierze, że są to drużyny z dolnej części drugoligowej tabeli. Póki co jest 2-2, a ostatni gol to "samobójcze" dzieło Jacka Broniewicza.

18:46 Koniec pierwszej połowy. Po początkowych atakach Zagłębia, Ruch zdołał opanować sytuację. Może w drugiej połowie chorzowianie ruszą odważniej do przodu

18:36 I jest już 2-2! W uzupełnieniu składy obydwu drużyn:

Polonia: Gargasz – Trznadel, Broniewicz, Malec, Michalak – Pączko, Grube, Zalewski, Lachowski, Michalik – Zieliński.

Puszcza: Staniszewski – Furtak, Czarny, Lepiarz, Abramowicz – Furczyk, Kotwica, Gawęcki, Mikołajczyk – Broź, Stepankow.

18:35 "Niebiescy" przesunęli nieco grę do przodu i kilka razy byli nawet pod polem karnym Zagłębia, ale klarownej sytuacji, ani nawet strzału na bramkę gospodarzy nie oglądaliśmy

18:28 Tymczasem mamy niesamowity mecz w Bytomiu. Polonia prowadzi 2-1 z Puszczą Niepołomice po niecałych 30 minutach rywalizacji.
Goście pierwsi zdobyli bramkę, za sprawą Mateusza Brozia. Wkrótce wyrównał jednak Marcin Lachowski, a teraz bramka samobójcza powoduje, że sytuacja odwraca się o 180 stopni.

18:18 Kiepsko wszedł w mecz Cichocki, środkowy obrońca Ruchu zanotował kilka głupich strat, źle się ustawia i nie radzi sobie z Papadopulosem. Jak do tej pory bez konsekwencji, ale jeśli Cichocki nie poprawi swojej gry to może już niedługo opuścić boisko

18:10 Początek meczu zdecydowanie dla Zagłębia. Gospodarze od pierwszych minut atakują i kilka razu zagotowało się pod bramką Putnockiego

18:00 Rozpoczęło się spotkanie w Lubinie

17:45 Do Lubina pojechała spora grupa kibiców Ruchu. Komisja ligi nałożyła na kibiców zakaz wyjazdowy, ale w zawieszeniu, więc "Niebieska szarańcza" na stadionie Zagłębia jest zupełnie "legalnie"

17:30 Oto składy w jakich wystąpią zespoły Zagłębia i Ruchu

Zagłębie : Forenc - Todorovski, Dąbrowski, Guldan, Cotra - Janus, Tosik, Rakowski, Kubicki, Janoszka - Papadopulos

Ruch : Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Szyndrowski - Mazek, Surma, Iwański, Lipski, Zieńczuk - Stępiński

17:24 Koniec rywalizacji przy Okrzei. Zasłużenie, pewnie i zdecydowanie Piast ograł gości z Łęcznej i w roli lidera Ekstraklasy, ze sporą przewagą nad następnymi zespołami, może teraz odpocząć od ligowej piłki, podczas przerwy na gry reprezentacji.

Piasr – Górnik Łęczna 3-0 (2-0)

1-0 – Murawski, 13 min.
2-0 – Osyra, 38 min.
3-0 – Bariszić, 68 min.

Piast: Szmatuła – Osyra, Korun, Hebert – Pietrowski, Murawski, Vacek (84. Kuzdra), Żivec, Mraz – Bariszić (74. Badia), Neszpor (88. Moskwik).

Górnik: Rodić – Piesio, Szmatiuk, Bednarek, Bożić, Leandro – Bonin, Tymiński, Nowak (63. Pitry), Późniak (74. Pruchnik) – Świerczok (46. Śpiączka).

Żółte kartki: Neszpor, Korun, Osyra

Sędziował: Tomasz Musiał

17:16 Powinno być teraz 4-0. Urosz Korun otrzymał perfekcyjne podanie od swego rodaka - Żiveca i praktycznie podał piłkę Rodićowi.

17:13 Szykuje nam się debiut w Ekstraklasie. Na boisku, za Vacka, pojawi się młodzieżowy reprezentant Polski - Jakub Kuzdra.

17:10 "Górnicy" próbują jeszcze coś zmienić. Może choć strzelić honorowego gola. Robią to jednak jakoś bez przekonania. Całkowicie bez wiary w powodzenie swych ataków.

17:03 Strzelał Szmatiuk, przedłużył Bonin, piłka wpadła do siatki, ale był... spalony.

16:57 GOOOOOOL! 3-0 dla podopiecznych Latala! Akcję rozprowadził przepięknie Kamil Vacek i wyłożył piłkę jak na tacy Żivecowi. Słoweńca powstrzymał co prawda Rodić, lecz przy dobitce Josipa Bariszicia był już bez szans. Pierwszy gol Chorwata w oficjalnym występie dla Piasta.

16:52 Ależ sytuację zmarnował teraz Śpiączka! Miał przed sobą już tylko golkipera gospodarzy i całą pustą poza tym bramkę. Przestrzelił jednak fatalnie.

16:48 Mieliśmy rzut wolny dla Łęcznej z ok. 20 metra od bramki Szmatuły. Skończyło się jednak tylko na strachu.

16:43 Piast cały czas w natarciu. Najlepszą sytuację miał Osyra, lecz uderzył nad bramką. Gdyby trafił miałby już w dzisiejszym meczu dwa gole oraz asystę.

16:35 Oba zespoły w Gliwicach są już na boisku. Goście z jedną zmianą - za Świerczoka pojawia się były piłkarz Podbeskidzia, Bartosz Śpiączka.

16:18 Tomasz Musiał zakończył pierwszą odsłonę meczu przy Okrzei. Mamy 2-0 dla "Piastunek", które prowadzą jak najbardziej zasłużenie.

16:08 GOOOOL! 2-0 dla Piasta. Stałe fragmenty gry do silna strona zespołu z Okrzei. Po wrzutce Mraza, głową pakuje piłkę do bramki Kornel Osyra.
Chwilę później Jakub Świerczok przegrywa pojedynek sam na sam ze Szmatułą, co wywołuje salwę radości na gliwickich trybunach!

16:04 W dobrej sytuacji Martin Neszpor trafił w boczną siatkę. Chwilę później Żivec zakręcił Bożićem, ale uderzył zbyt lekko

16:02 Kamil Vacek nawinął teraz na efektowny zwód aż dwóch graczy z Łęcznej. Niestety nie było efektu bramkowego tej ciekawej akcji.

15:58 Tempo meczu nieco siadło, co było do przewidzenia po początkowych, emocjonujących minutach.

15:48 Rzut karny w Gliwicach. Dla gospodarzy!
Strzał Neszpora broni jednak Rodić. Bramkarz gości wyraźnie wyczuł intencje strzelca.

15:44 GOOOOOL! Przepiękna zespołowa akcja "Piastunek", którą kończy strzał Radosława Murawskiego. Pomocnik gospodarzy jedynie dopełnił formalności po zgraniu piłki głową przez Osyrę. 1-0!

15:39 Świerczok odpowiedział kąśliwym strzałem w długi róg, ale Szmatuła końcami palców wyekspediował piłkę na rzut rożny.

15:33 Vacek zagrał teraz idealnie na głowę Neszpora, lecz czeski napastnik nie trafił w piłkę, w dogodnej sytuacji. Górnik zaczął mecz z dużym respektem dla lidera Ekstraklasy. Goście bronią się na swojej połowie praktycznie całym zespołem.

15:28 Obie ekipy już na murawie. Za kilka chwil Tomasz Musiał rozpocznie spotkanie w Gliwicach.

15:03 Piłkarze "Piastunek" rozgrzewają się w koszulkach z napisem "Szeli - trzymaj się". To dla kontuzjowanego w Poznaniu Bartosza Szeligi, który będzie teraz pauzował przez parę najbliższych miesięcy.

15:00 Reprezentant Litwy - Fiodor Czernych nie znalazł się nawet w meczowej osiemnastce Łęcznej. Czyżby jego kontrakt z innym klubem naszej Ekstraklasy był już praktycznie zaklepany?

14:46 Tak prezentują się składy obydwu drużyn, które właśnie rozpoczynają rozgrzewkę przy Okrzei:

Piast: Szmatuła – Osyra, Korun, Hebert – Pietrowski, Murawski, Vacek, Żivec, Mraz – Bariszić, Neszpor.

Górnik: Rodić – Bednarek, Bożić, Szmatiuk, Leandro – Bonin, Tymiński, Nowak, Późniak, Piesio – Świerczok.

14:01 Nawet jeżeli Piast przegra dziś z Górnikiem i tak pozostanie liderem Ekstraklasy w czasie najbliższej przerwy na gry reprezentacyjne. Nie znaczy to oczywiście, że niebiesko-czerwoni nie zamierzają jeszcze powiększyć swojej przewagi nad najgroźniejszymi ligowymi rywalami.
autor: własne