Multiszpil: 25 maja

25.05.2015
Dziś w multiszpilu tylko jedno spotkanie. Ruch Chorzów, w ostatnim spotkaniu 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, podejmie przy Cichej czerwoną latarnię ligi, GKS Bełchatów.
Norbert Barczyk/Pressfocus

Koniec meczu przy Cichej. Przełamane zostały dziś dwie serie. Ponad dwa miesiące bez porażki u siebie Ruchu Chorzów i ponad trzy miesiące bez zwycięstwa  GKS-u Bełchatów. Bohater jest jeden. Arkadiusz Piech. Wrócił do Chorzowa i wraz z Michałem Makiem rozbił "Niebieskich"

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów (0-1) 2-4
0-1 Arkadiusz Piech 28 min.
1-1 Michał Helik 58 min.
1-2 Arkadiusz Piech 63 min.
1-3 Arkadiusz Piech 70 min.
2-3 Paweł Baranowski (samobójcza) 79 min.
2-4 Arkadiusz Piech 90+3 min.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Szyndrowski – Zieńczuk, Surma, Babiarz, Starzyński (26. Efir), Gigołajew (67. Kowalski) – Kuświk (76. Visnakovs). Trener: Waldemar Fornalik

GKS: Zubas –Zbozień, Baranowski, Flis, Mójta – Wroński (82. Prokić), Rachwał, Szymański (45 Witasik), Wacławczyk (71. Późniak), Michał Mak – Piech.  Trener: Kamil Kiereś

19:50 GOOL!! 2-4. Wydawało się, że Ruch jest bliski wyrównania i w końcówce jeszcze da radę zdobyć bramkę zapewniającą punkt. Tymczasem po świetnym rajdzie Michała Maka kolejną bramkę strzelił Arkadiusz Piech.

19:36 GOOOL!! 2-3! Jeszcze nie wszystko stracone! Bramkę na 2-3 strzela nie kto inny jak... Paweł Baranowski. Piłka odbiła się od obrońcy GKS-u i wylądowała w siatce. Zapowiada się niezwykle emocjonująca końcówka.

19:27 GOOOL!! 1-3. Nokaut. Hat-trick Arkadiusza Piecha. Były gracz Ruchu niemal w pojedynkę pozbawia Ruch złudzeń.

19:20 GOOOL!! 1-2. Koszmar Ruchu trwa. Arkadiusz Piech po raz drugi pokonuje Matusa Putnocky'ego. Były napastnik "Niebieskich" dostał długie podanie od Mójty i po przyjęciu posłał piłkę do bramki pomiędzy nogami słowackiego bramkarza.

19:15 GOOOL!!! 1-1! Michał Helik strzela bramkę wyrównującą. Asystentem ponownie Marek Zieńczuk, który dograł piłkę z rzutu rożnego. Co nie udało się Helikowi w pierwszej połowie wyszło teraz.

19:10 Ruch w drugiej połowie częściej przebywa pod polem karnym Zubasa. Chorzowianie przeprowadzają więcej ataków i częściej utrzymują się przy piłce. Nie jest to jednak efektywne. Nadal jest 0-1.

19:02 Zaczynamy drugą połowę spotkania! Oba zespoły bez zmian.

18:48 Koniec pierwszej połowy. Ruch przegrywa 0-1, a wynik jest sprawiedliwy. Bełchatów miał więcej z gry i zasłużył na prowadzenie.

18:36 Słupek! Michał Helik po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka uderza w słupek bramki Zubasa, a ten po rykoszecie łapie piłkę! Ruch o włos od wyrównania!

18:28 GOOOL!!! Arkadiusz Piech na 0-1! Lewą stroną boiska poszła szybka kontra, piłka została dograna w pole karne do byłego napastnika Ruchu, a ten z woleja pokonuje Putnocky'ego! Bełchatów na prowadzeniu.

18:25 Cóż za osłabienie dla Ruchu! Boisko opuszcza Filip Starzyński, a w jego miejsce Michał Efir. "Figo" schodzi z powodu kontuzji. Nie jest dokładnie wiadomo, co dolega pomocnikowi chorzowian.

18:18 Arkadiusz Piech oddaje mocny strzał na bramkę, ale Putnocky broni!

18:10 Rzut wolny wykonany dobrze, ale piłka po murze wyszła za bramkę Zubasa. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

18:09 Filip Starzyński faulowany przez Michała Maka. Bełchatowianin ukarany żółtą kartką za wejście w pomocnika gospodarzy. "Figo" mógł mieć dogodną sytuację do strzelenia bramki. Teraz rzut wolny z około 25 metrów.

18:05 Od początku spotkania to GKS Bełchatów atakuje. Goście wyraźnie zmotywowani, aby odbić się od dna tabeli. Ruch skutecznie się broni i szuka okazji do kontrataków.

17:58 Rywal chorzowian nie wygrał żadnego z ostatnich 11 meczów. Ruch natomiast kontynuuje serię trzech meczów bez porażki.

17:45 Spotkanie rozpocznie się za 15 minut. Oto składy, w jakich wystąpią obie drużyny.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Helik, Grodzicki, Szyndrowski – Zieńczuk, Surma, Babiarz, Starzyński, Gigołajew – Kuświk

GKS: Zubas – Zbozień, Baranowski, Flis, Mójta – Wroński, Rachwał, Szymański, Wacławczyk, Michał Mak – Piech