Multiszpil: 1 sierpnia

01.08.2015
Kibice z naszego województwa emocjonować się dzisiaj będą meczami trzech najwyższych klas rozgrywkowych.
Rafał Rusek/Pressfocus

21:21 Koniec meczu. Tyszanie zanotowali falstart. Miał być marsz do I ligi od 1 kolejki, a tu niespodziewana porażka na inaugurację ligi. W dodatku styl gry niczym nie różnił się od tego, który tyszanie prezentowali pod wodzą Tomasza Hajty

GKS Tychy - Wisła Puławy 0-2 (0 - 2)
0-1 Sedlewski, 24 min. (Głową)
0-2 Nowak, 39 min.

GKS : Florek - Górkiewicz, Boczek, Gancarczyk, Radzewicz - Szczęsny(54'Mączyński), Zganiacz, Bukowiec(63' Dymowski), Grzeszczyk, Wodecki(74' Nieśmiałowski) - Duda(46' Błanik)
Trener : Kamil Kiereś

Wisła : Punkovets - Lisiecki, Pielach, Gusocenko, Lytvynyuk - Sedlewsk(67' Kanarek)i, Pożak(11' Nowak)(89' Wiejak), Głaz, Maksymiuk(84' Słotwiński), Szczotka - Niezgoda
Trener : Bohdan Bławackyj
Żółte kartki: Lytvynyuk, Maksymiuk

21:11 5 minut do końca i tyszanie wreszcie postanowili odważniej zaatakować. Trochę późno...

21:07 Szansa dla GKS z rzutu rożnego. Dośrodkowanie trafia w głowę Boczka, który jest tym kompletnie zaskoczony. Po co więc środkowy obrońca biegnie w pole karne rywala?

20:58 Na trybunach zasiadło dziś 5412 widzów. Na boisku nuda...

20:48 Gra "Trójkolorowych" wygląda gorzej z minuty na minutę...chaos w defensywie i bezradność w ataku

20:37 Ładna akcja GKS-u. Kilka podań pod polem karnym gości, prostopadłe zagranie Grzeszczyka na prawą stronę do Szczęsnego, lecz jego dośrodkowanie wyłapał bramkarz Wisły

20:30 Rozpoczyna się druga połowa w Tychach. Czy gospodarze będą w stanie odrobić straty?

20:16 Do przerwy 0-2. GKS bramki tracił po prostych błędach defensywy. Niby tyszanie grają do przodu, ale ewidentnie widać brak typowego napastnika. Może warto dać szansę młodemu Nieśmiałowskiemu?

20:08 Gol dla Wisły 0-2! Fatalne zachowanie obrońców GKS-u i Konrad Nowak zdobywa drugą bramkę dla Wisły

19:54  Koniec:
Polonia Bytom - Stal Mielec 1-1 (0-0)
1-0 - Broniewicz, 50 min (rzut karny)
1-1 - Nowak, 72 min

Stal Stalowa Wola - Nadwiślan Góra 2-1 (2-1)
1-0 - Płonka, 18 min
2-0 - Jabłoński, 41 min
2-1 - Pląskowski, 45 min

19:53 Koniec meczu w Bielsku-Białej. Podbeskidzie przegrywa drugi mecz z rzędu i pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie. Cracovia po raz szósty z rzędu nie traci bramki na wyjeździe.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia Kraków 1-0 (0-0)
0-1 Miroslav Covilo 54 min.

Podbeskidzie: Kaczmarek - Sokołowski, Lazarus (67. Janić), Kolcak, Adu - Kowalski, Kato, Nowak, Możdżeń (31. Zubas), Chmiel (75. Korzym) - Demjan

Cracovia: Pilarz - Wójcicki, Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz (75. Rymaniak) - Rakels, Covilo, Dąbrowski, Cetnarski, Jendrisek - Budziński (69. Zjawiński)

Żółte kartki: Sokołowski, Kowalski - Sretenović, Zjawiński

Czerwona kartka: Kaczmarek 31 min.

19:53 GOL dla WISŁY 0-1! Po rzucie rożnym gola zdobywa Sedlewski

19:44 Mecz pod Dębowcem dobiega końca, a wynik ani sytuacja na boisku nie ulega zmianie, Cracovia prowadzi grę. Podbeskidzie w ostatnich minutach coraz odważniej w ataku, ale nic z tego nie wynika.

19:43 W Tychach 0-0, ale mecz prowadzony w niezłym tempie. Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataku

19:39 Mateusz Żebrowski w idealnej sytuacji na kontaktowego gola. Trafia jednak tylko w boczną siatkę.

19:38 GieKSa zdecydowanie lepsza, pewniejsza. Zawodnicy Wigier uciekają się do nieczystych zagrań. W ciągu ostatnich pięciu minut Burkhard i Bębenek faulowani po dwa razy.

19:33 Diabang uderzył z pierwszej piłki minimalnie obok słupka. Podawał Zjawiński.

19:33 Rozpoczęło się spotkanie w Tychach. Frekwencja na trybunach daleka od tej z meczu otwarcia...

19:29 Trybuny w Katowicach szaleją. Naprawdę, takiego dopingu na Bukowej nie było od wielu, wielu lat!

19:27 GOOOOOL!!! 2-0 GIEKSA! Leimonas dobija piłkę po zamieszaniu w polu karnym.
GKS Katowice - Wigry Suwałki 2-0, Leimonas 29 min.

19:27 Krystian Nowak w stuprocentowej sytuacji strzela ponad bramką! Z rzutu wolnego piłka poszła na pole bramkowe, ale na pustą bramkę nie trafił defensor Górali.

19:25  Cracovia przeważa. Mateusz Cetnarski, który ma już asystę, jest najbardziej aktywnym zawodnikiem krakowian. Podbeskidzie ogranicza się do obrony tylko czasami wyprowadzając kontrataki.

19:22 GOOOOOOOOOL DLA GIEKSY! Burkhardt wszedł w pole karne z lewej strony i uderzył w krótki róg.
GKS Katowice - Wigry Suwałki 1-0, Burkhardt 22 min.

19:14 Czas na jakieś wieści z Bukowej. Potężny strzał Rafalskisa minimalnie mija okienko bramki Dobrolińskiego.

19:14 GOOOOOL! 0-1 Miroslav Covilo strzela bramkę głową. Piłka przeszła po palcach Zubasa i zatrzepotała w siatce.

19:10 Koniec:
Raków Częstochowa - Okocimski Brzesko 1-1 (0-1)
0-1 - Hłuszko, 16 min
1-1 - Malinowski, 52 min

Olimpia Zambrów - ROW 1964 Rybnik 1-1 (0-0)
0-1 - Muszalik, 55 min
1-1 - Lemanek, 80 min

Przerwa:
Polonia Bytom - Stal Mielec 0-0

Stal Stalowa Wola - Nadwiślan Góra 2-1

19:10 Dąbrowski z dystansu w poprzeczkę! Ależ uderzenie pomocnika krakowian.

19:05 Rozpoczynamy drugą połowę na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Jedna zmiana po stronie Cracovii. Wchodzi kat Podbeskidzia z poprzedniego sezonu. Diabang zmienił Jendriska. Napastnik Pasów w poprzednich rozgrywkach na stadionie przy Rychlińskiego strzelił 3 bramki pojawiając się dopiero w 71. minucie spotkania.

18:53 Mamy już składy w jakich wyjdą dziś na boisko zespoły GKS Tychy i Wisły Puławy

GKS : Florek - Górkiewicz, Boczek, Gancarczyk, Radzewicz - Szczęsny, Zganiacz, Bukowiec, Grzeszczyk, Wodecki - Duda

Wisła : Punkovets - Lisiecki, Pielach, Gusocenko, Lytvynyuk - Sedlewski, Pożak, Głaz, Maksymiuk, Szczotka - Niezgoda

18:45 Emocji jak na lekarstwo. Dzięki Kaczmarkowi jakiekolwiek się w tym meczu pojawiły, ale szybko opadły. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie lepsza, ale w miarę upływu czasu Góralom na pewno będzie ciężej grać w osłabieniu. Do przerwy 0-0.

18:31 Czerwona kartka dla bramkarza Podbeskidzia. Kaczmarek interweniował rękami poza polem karnym. Było to nieodpowiedzialne zachowanie, ponieważ wielkiego zagrożenia ze strony Cracovii nie było. Górale w 10. Na boisko wchodzi Zubas za Możdżenia.

18:29 Spora grupa kibiców Cracovii pojawiła się w Bielsku. Około 500 fanów głośnym dopingiem wspiera piłkarzy Pasów.

18:27 Pierwszy celny strzał Cracovii. Podobny do tego Podbeskidzia z 9. minuty meczu. Kaczmarek pewnie łapie toczącą się piłkę.

18:26 Cetnarski z rzutu wolnego z około 24 metrów trafił w mur.

18:24 Po rzucie wolnym wykonywanym przez Możdżenia piłka wybita na rzut rożny. Ten jednak fatalnie wykonany i zagrożenia pod bramką nie było.

18:19 Dużo walki na boisku. Głównie w środku pola. Strzałów celnych jak na lekarstwo. Do tej pory jeden. Ciężko w tym przypadku jednak mówić o strzale. Było to bardziej podanie do bramkarza.

18:17 W składzie Podbeskidzia wiele zmian w porównaniu do spotkania z Legią. W obronie Adu, Lazarus, Sokołowski. W miejsce kapitana na prawym skrzydle biega Kowalski. Do 18-stki meczowej wrócił Korzym. Być może pojawi się na boisku w drugiej części meczu.

18:15 Więcej emocji niż na meczu było przed spotkaniem na parkingach pod stadionem. Miejsc brak, a zainteresowanych mnóstwo. Ludzie nadal wchodzą na stadion.

18:12 Podbeskidzie atakuje, ale strzały poprawią jedynie statystyki. Wszystko przelatuje daleko ponad bądź obok bramki strzeżonej przez Pilarza.

18:05 Rozpoczynamy relację z meczu w Bielsku-Białej. Podbeskidzie zagra w następującym składzie:
Kaczmarek - Sokołowski, Lazarus, Kolcak, Adu - Kowalski, Kato, Nowak, Możdżeń, Chmiel - Demjan

Skład Cracovii: Pilarz - Wójcicki, Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz - Rakels, Covilo, Dąbrowski, Cetnarski, Jendrisek - Budziński

17:51 Wyniki do przerwy:
Raków Częstochowa - Okocimski Brzesko 0-1

Olimpia Zambrów - ROW 1964 Rybnik 0-0

16:54 Zanim jednak całkowicie pochłoniemy się futbolowymi emocjami - informacja z piłki ręcznej. Górnik Zabrze rozgromił w swoim drugim meczu w turnieju Szczypiorno Cup Pogoń Szczecin aż 41-26. 9 bramek trenera Mariusza Jurasika.

16:48 Witamy w dzisiejszym Multiszpilu. Dzisiaj do boju ruszają nasze zespoły z I i II ligi. Gra też Podbeskidzie Bielsko-Biała. Rozpiska:
17:00 Olimpia Zambrów - ROW 1964 Rybnik
17:00 Stal Stalowa Wola - Nadwiślan Góra
17:00 Raków Częstochowa - Okocimski Brzesko
18:00 Polonia Bytom - Stal Mielec
18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia
19:00 GKS Katowice - Wigry Suwałki
19:30 GKS Tychy - Wisła Puławy
20:00 Olimpia Grudziądz - Rozwój Katowice