Zwycięstwo na zakończenie

06.02.2016
W dobrych nastrojach zakończyli zgrupowanie w Zakopanem piłkarze Rozwoju. Katowiczanie na koniec pobytu w stolicy polskich Tatr pokonali Karpaty Krosno 4-0. Było to pierwsze zwycięstwo katowickiego pierwszoligowca tej zimy.
W poprzednich sparingach katowiczanie mierzyli się z drużynami wyżej notowanymi lub też - jak tydzień temu w meczu z Podhalem Nowy Targ - trener Mirosław Smyła dał szansę zmiennikom. Teraz desygnował do gry zawodników, którzy powinni wiosną walczyć o ligowy byt dla Rozwoju.

Katowiczanie w starciu z trzecioligowcem byli stroną dyktującą warunki gry. W pierwszej połowie nieliczni oglądający spotkanie kibice bramek nie oglądali. Po przerwie natomiast "rozszalał się" Adam Żak. Zaliczył klasycznego hat-tricka i w ciągu trzynastu minut rozstrzygnął kwestię wyniku. Czwartego gola zdobył Adam Czerkas.

Kolejny mecz w barwach Rozwoju zaliczył Tomasz Szatan. Następny sparing katowiczanie rozegrają za tydzień, w sobotę ich przeciwnikiem będzie Polonia Bytom.

Rozwój Katowice – Karpaty Krosno 4-0 (0-0)

1-0 – Żak, 61 min
2-0 – Żak, 65 min
3-0 – Żak, 74 min
4-0 – Czerkas, 84 min

Rozwój: Pawłowski (72. Witek) – Raul Gonzalez (46. Król), Menzel (46. Domański), P. Gałecki (46. Kopczyk, 77. Otrzonsek), Kun (46. Winiarczyk) – Jaroszek (46. M. Gałecki), Cholerzyński (46. Barwiński), Szatan (46. Modlich, 77. Waśkiewicz) – Wróbel (46. Adamczyk, 75. Chwila), Nowak (46. Żak), Kozłowski (46. Czerkas).