Udany początek tureckiego tournee

06.02.2017
Podbeskidzie Bielsko-Biała ma już za sobą pierwszy sparing w ramach zgrupowania w tureckim Side. Podopieczni trenera Jana Kociana odnieśli w nim dwubramkowe zwycięstwo nad rumuńskim zespołem ACS Sepsi OSK.
Podbeskidzie, które wczoraj zaczęło treningi na tureckiej ziemi, swój cykl meczów towarzyskich zainaugurowało spotkaniem z beniaminkiem drugiej ligi rumuńskiej ze Sfântu Gheorghe. Trener Kocian wykorzystał sparing jako możliwość debiutu w nowych barwach dla Pawła Moskwika, pozyskanego kilka dni temu z gliwickiego Piasta. Drugi z ostatnich zimowych nabytków, obrońca Mariusz Malec, rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

"Górale" niemal od razu zdominowali przebieg spotkania i bardzo często znajdowali się na połowie zespołu, znajdującego się obecnie na piątym miejscu w swoich rozgrywkach. Bielszczanie mieli jednak ogromny problem ze sforsowaniem ich zwartej defensywy. Dobre sytuacje na zdobycie gola miał między innymi Damian Chmiel i Michał Janota, ale albo piłkarze mieli rozstrojone celowniki, albo na posterunku stał bramkarz przeciwnika.

Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić także Rumuni, a największe zagrożenie Brazylijczykowi Busatto sprawił centrostrzał jednego z zawodników ACS Sepsi. Dużo zamieszania w ofensywie sprawiali także Słowacy z zespołu Podbeskidzia - najpierw strzał Roberta Demjana w 56. minucie został wybity właściwie z linii bramkowej, a niedługo później Jozef Dolny skutecznie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką w polu karnym.
TSP nie ustawało w swoich atakach i na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, podwyższyło swoje prowadzenie. Autorem bramki na 2:0 okazał się Szymon Lewicki, który idealnie odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Sepsi na skuteczną interwencję. Dla zawodnika, wypożyczonego z Arki Gdynia przed tym sezonem, to drugi gol w tym okresie przygotowawczym.

Ostatecznie "Górale" odnieśli cenne, dwubramkowe zwycięstwo i udowodnili, że ich gra wygląda coraz lepiej. Bielszczanie rozegrają kolejne spotkanie w najbliższy czwartek - przeciwnikiem pierwszoligowca będzie kazachski zespół Okżetpes Kokczetaw.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - ACS Sepsi OSK 2:0 (0:0)

1:0 - Jozef Dolny - 71'
2:0 - Szymon Lewicki - 86'

Podbeskidzie: Busatto - Gumny, Piacek, Magiera (55' Malec), Moskwik (79' Jaroch) - Chmiel (79' Gutowski), Hanzel (79' Szymański), Sladek (46' Demjan), Janota (55' Podgórski), Sierpina (46' Lewicki) - Kolar (55' Dolny).

źródło: własne/tspodbeskidzie.pl