Tomczyk tym razem nie dał zwycięstwa

15.07.2017
Testowany w Podbeskidziu Bielsko-Biała Paweł Tomczyk ponownie wpisał się na listę strzelców w sparingowym meczu "górali" i wydaje się, że jest coraz bliżej angażu w pierwszoligowcu. Tym razem jego bramka nie dała jednak zwycięstwu bielszczanom, gdyż ci zremisowali z drużyną FC ViOn Zlate Moravce 1:1.
TS Podbeskidzie
Od początku spotkania "górale" byli bardzo aktywni w ofensywie, jednak przez całą pierwszą połowę udało im się zdobyć jedynie jedną bramkę. Tuż przed gwizdkiem, kończącym pierwszą połowę, młody napastnik Paweł Tomczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem pokonał Pavla Kovaca. Jednobramkowe prowadzenie "górale" powinni uzyskać już 2 minuty przed bramką Tomczyka, jednak trafienie Pawła Moskwika nie zostało uznane. W interpretacji sędziego liniowego, przy tamtej sytuacji obrońca rzekomo faulował swojego przeciwnika.

W drugiej połowie ataki bielszczan nie ustępowały i z pewnością to podopiecznych trenera Kociana należało uznać za drużynę dominującą. Prawdziwe wejście smoka mógł zaliczyć w drugiej części gry Dimitar Iliev, który w 69. minucie zmienił Adriana Rakowskiego - Bułgar już przy swoim pierwszym kontakcie z piłką mógł trafić do bramki, jednak piłka po jego technicznym strzale z okolic 16 metra nieznacznie minęła bramkę słowackiej drużyny.

Gospodarze nie złożyli jednak broni i w 84. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Reno. Napastnik 10. zespołu w minionym sezonie Fortuna Ligi wykończył składną akcję lewym skrzydłem i doprowadził do remisu, który utrzymał się do końca spotkania.

"Górale" tym samym kończą swoje letnie zgrupowanie na Słowacji z jedną wygraną, jednym remisem i trzema porażkami. Wedle kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że w bielskim klubie testowany był prawy obrońca Peter Čogley, który ostatnio reprezentował barwy Spartaka Trnava.

FC ViOn Zlate Moravce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

0:1 - Paweł Tomczyk - 45'
1:1 - Reno - 84'

Podbeskidzie: Leszczyński (46' Fabisiak) – Čogley (50' Sierczyński), Wiktorski (78' Kujawa), Magiera, Moskwik – Hanzel – Sobczak (46' Kozak), Podgórski (80' Matuszczyk), Rakowski (69' Iliev), Sierpina – Tomczyk

źródło: własne/tspodbeskidzie.pl