Testowany lechita błysnął. Pierwsza sparingowa wygrana "górali"

12.07.2017
Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało w Skalicy miejscowe MFK 3:1 i tym samym odniosło swoje pierwsze zwycięstwo podczas letniego zgrupowania na Słowacji. Dwie bramki dla zespołu trenera Kociana zdobył testowany Paweł Tomczyk, a trzeciego gola dla pierwszoligowca dołożył Adrian Pindera.
TS Podbeskidzie
Podbeskidzie przystępowało do spotkania ze Skalicą po trzech sparingowych porażkach oraz z jednym osłabieniem - klub opuścił bowiem dzisiaj Adam Deja, który niespodziewanie zasilił szeregi Cracovii. Klub powetował sobie tą stratę, zapraszając na testy dwóch napastników - Michała Przybyłę i Pawła Tomczyka. Pierwszy z nich ma już za sobą 38 występów w Ekstraklasie w barwach Korony Kielce, w których zdobył 5 bramek - ostatnie pół roku 23-latek spędził jednak na wypożyczeniu w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice. Pobyt Przybyły na Pomorzu okazał się jednak nieudany, gdyż zawodnik zagrał tylko w 3 spotkaniach Nice 1. Ligi, spędzając na placu gry zaledwie 56 minut.

Jeżeli chodzi o Tomczyka, to ten napastnik ma za sobą fantastyczny sezon w rezerwach poznańskiego Lecha. W minionej kampanii ligowej urodzony w 1998 roku zawodnik rozegrał 29 spotkań, w których zdobył aż 20 goli. Dobrą postawę 19-latka zauważył sztab pierwszego zespołu Lecha, który włączył go do seniorskiej drużyny i dał mu szanse debiutu w Ekstraklasie.

Młody lechita zaczął spotkanie sparingowe w pierwszym składzie i przez 45 minut pokazał się ze znakomitej strony - idealnym udokumentowaniem dobrej postawy napastnika okazały się dwa zdobyte przez niego gole. W 19. minucie młodzian pewnie wykończył podanie Łukasza Sierpiny z lewego skrzydła, a sześć minut później popisał się pięknym strzałem z woleja pod poprzeczkę.

W 80. minucie znakomitą akcją popisała się trójka Iliev - Pindera - Kozak, a drugi z wymienionych zawodników sfinalizował ją pewnym uderzeniem. Gdy wydawało się, że "górale" zakończą spotkanie z czystym kontem, drużyna z 2. ligi słowackiej zdobyła bramkę honorową - jej autorem został były piłkarz Wisły Płock, Lukas Kubus. Napastnik wykorzystał zagranie z głębi pola i pewnym strzałem z powietrza pokonał Fabisiaka.

Piłkarze Podbeskidzia i tak mogą być zadowoleni, gdyż wygrali swój pierwszy letni sparing i wydaje się, że działacze "górali" w końcu znaleźli odpowiednie wzmocnienie na środek ataku. Jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego, Paweł Tomczyk powinien na dniach zasilić szeregi bielskiego pierwszoligowca.

FK Skalica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:2)

0:1 - Paweł Tomczyk - 19'
0:2 - Paweł Tomczyk - 25'
0:3 - Adrian Pindera - 79'
1:3 - Lukas Kubus - 83'

Podbeskidzie: Fabisiak – Sierczyński (46' Jaroch), Wiktorski, Magiera (46' Malec), Moskwik – Hanzel - Kostorz (46' Pindera), Podgórski (68' Matuszczyk), Rakowski (46' Iliev), Sierpina (68' Kozak) – Tomczyk (46' Przybyła)
źródło: własne/tspodbeskidzie.pl