Ruch zwycięski w pierwszym sparingu tej zimy

13.01.2016
Ruch Chorzów wygrał swój pierwszy tegoroczny sparing. Przebywający na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu "niebiescy" wygrali z czeskim II-ligowcem, SFC Opava 2:1.
Rafał Rusek/Pressfocus
Sztab szkoleniowy Ruchu zaaplikował zawodnikom spore obciążenia na początku zgrupowania. Piłkarze przyznawali, że mają problemy z wchodzeniem po schodach. Tego nie było widać na początku spotkania, gdyż chorzowianie od pierwszych minut sprawiali dobre wrażenie czego efektem była bramka zdobyta w 7 minucie. Pierwszego gola w nowym roku zdobył dla Ruchu Patryk Lipski. Młodzieżowy reprezentant Polski popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego "Piłka wpadła tam gdzie celowałem" - mówił po meczu Lipski. Później "wyszły" z zawodników ciężkie treningi. Piłkarze popełniali sporo prostych błędów, czego skutkiem była dość szarpana gra. "Niebiescy" prowadzili do przerwy 1:0. W drugiej części gry prowadzenie podwyższył Adam Setla. Po koronkowej akcji, którą rozpoczął podaniem piętą na skrzydło Szewczyk, a Korczyński dośrodkował wprost na głowę chorzowskiego napastnika. Chwilę później honorową bramkę dla Czechów po błędzie Lesika zdobył Jan Schaffartzik. Młody piłkarz Ruchy wyłożył piłkę zawodnikowi Opavy, a ten mocnym strzałem pokonał Lecha. Po meczu zadowolenia nie krył Marek Szyndrowski : "Dzisiaj to całkiem nieźle wyglądało z naszej strony, tym bardziej że jesteśmy po dwóch ciężkich dniach. Wynik na plus, a myślę, że gra też mogła się podobać" - stwierdził obrońca "Niebieskich"

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu

Trener Waldemar Fornalik sprawdził w tym spotkaniu niemal wszystkich graczy z kadry pierwszego zespołu oraz tych, którzy są blisko podpisania umów z "niebieskimi". Zagrało też kilku młodzieżowców. W sumie w barwach Ruchu wystąpiło w środę aż 28 zawodników.