Ruch odnosi kolejne zwycięstwo tej zimy

20.01.2016
Ruch pokonał Rozwój Katowice 1-0 i odniósł trzecie zwycięstwo tej zimy, natomiast dla katowiczan jest to trzecia sparingowa porażka.
Dla Ruchu był to ostatni sparing przed wylotem na zgrupowanie na Cyprze, więc i dla części zawodników była to ostatnia okazja by na ten samolot się załapać. W nogach piłkarzy Ruchu nadal było widać ciężkie treningi - Obciążenia nadal są wysokie. Zmniejszymy je trochę na Cyprze. Tam będzie już większy nacisk na ćwiczenia z piłką, zgrywanie zespołu, zajęcia taktyczne – mówi na oficjalnej stronie chorzowskiego klubu Leszek Dyja - trener przygotowania fizycznego. W pierwszej połowie nie było zbyt wielu okazji bramkowych, tę najlepszą miał Ruch w 24 minucie, gdy Konczkowski dośrodkował na 16 metr do Iwańskiego, a ten mocnym strzałem trafił w słupek. Druga część meczu toczona była w jeszcze wolniejszym tempie, co mogły spowodować obfite opady śniegu. Jedyny gol padł w 70 minucie. W niegroźnej sytuacji błąd popełnił Soliński, który trafił piłką w Efira, a ta wpadła do bramki.

Za kilka dni "Niebiescy" wylatują na Cypr, trener Fornalik ma już tylko kilka niewiadomych - Kadra na Cypr jest już niemal ustalona, ale niektórzy zawodnicy, co do których się wahamy, do ostatniego dnia będą mogli pokazać, że trzeba ich zabrać na to zgrupowanie. W większości przypadków sprawa jest już jednak jasna. Po wczorajszym treningu podziękowaliśmy bramkarzowi Pogorzelcowi. Dzisiaj pożegnaliśmy Słowaka Abrahama, natomiast zastanawiamy się jeszcze odnośnie Rasaka. Musimy sprawdzić, jaki jest jego status - tłumaczy.

Ruch Chorzów – Rozwój Katowice 1:0 (0:0)

1:0 Efir, 69 min.

Ruch: Skaba (46 Putnocky) – Konczkowski (46 Korczyński), Grodzicki (46 Cichocki), Koj (46 Lenartowski), Zieńczuk (30 Szyndrowski, 61 Oleksy) – Mazek (46 Podgórski, 73 Szewczyk), Surma (46 Rasak), Iwański (46 Hanzel), Lipski (46 Efir), Moneta (46 Abraham) – Stępiński (46 Siedlik, 69 Setla) trener: Waldemar Fornalik.

Rozwój: Pawłowski (60 Soliński) – Król (46 Raúl González), Menzel (46 Kopczyk), Gałecki (46 Domański), Giesa (46 Winiarczyk) – Kozłowski (46 Barwiński), Jaroszek (46 Gałecki), Nowak (46 Tkocz), Kun (46 Szatan, 76 Modlich), Szymański (46 Żak) – Wróbel (63 Adamczyk). trener: Mirosław Smyła.

źródło: SportSlaski.pl/Niebiescy.pl
autor: Michał Piwoński