Ruch lepszy od Rosjan

29.01.2016
Ruch okazał się minimalnie lepszy od rosyjskiego Tomu Tomsk. "Niebiescy" wygrali 1-0 po golu Mariusza Stępińskiego
Neo/Niebiescy.pl
Tom Tomsk zajmuje 2 miejsce na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy i jest na najlepszej drodze do awansu. Rywal chorzowian to solidny zespół i bardzo wartościowy sparingpartner. Tym bardziej więc wygrana Ruchu pokazuje, że ekipa trenera Fornalika wykonuje dobra robotę. W meczu z rosyjskim zespołem część piłkarzy wystąpiła w nieco większym wymiarze czasowym niż to miało miejsce w poprzednich sparingach. Drużyna "Niebieskich" znów konsekwentnie realizowała swój plan, tym razem jednak chorzowianie stworzyli nieco więcej sytuacji podbramkowych. Szwankuje jeszcze skuteczność, ale do ligi jeszcze dwa tygodnie więc i ten mankament pewnie zostanie wykluczony. Jedynego gola w meczu tuż przed przerwą zdobył Mariusz Stępiński. Napastnik Ruchu znalazł trochę miejsca w polu karnym Rosjan i po zagraniu Oleksego umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie kolejną szanse pokazania się dostał Przemysław Bargiel. Młodziutki pomocnik bardzo ciekawie się prezentuje i być może dostanie szansę debiutu w lidze. Kolejny sparing Ruch zagra już jutro, a rywalem chorzowian będzie Astra Giurgiu

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu.

Ruch - Tom Tomsk 1-0 (1-0)

1-0 Stępiński, 45 min.

Ruch : Skaba (46' Lech) - Konczkowski (62' Korczyński), Grodzicki (62' Trojak), Koj (62' Cichocki), Oleksy (62' Szyndrowski) - Mazek (57' Podgórski), Surma (61' Lenartowski), Iwański (46' Hanzel), Lipski (61' Siedlik), Zieńczuk (46' Moneta) - Stępiński (46' Efir, 81' Bargiel).

Tom : Kryvoruchko, Cherevko, Jiranek, Bendz, Bashilov, Ciuperca, Kuznetsov, Balyaykin, Nekhajchik, Pugin, Sanaya.

II połowa: Chuvaev, Chernov, Pinczuk, Dzhioev, Chalov, Bashkirov, Nemov, Lyakh, Golubov, Nurov, Bazhenov.

źródło: Niebiescy.pl/SportSlaski.pl
autor: Michał Piwoński