Rozwój z Polonią na remis

13.02.2016
Piłkarze katowickiego Rozwoju rozegrali kolejny tej zimy sparing. Tym razem zmierzyli się z drugoligową Polonią Bytom. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a bramkę dla pierwszoligowca zdobył Adam Żak.
Katowiczanie po powrocie ze zgrupowania w Zakopanem mieli kilka dni wolnego. Na pierwszych "domowych" zajęciach spotkali się w czwartek, natomiast w sobotę zmierzyli się z Polonią Bytom. W składzie pierwszoligowca wystąpił między innymi Tomasz Szatan, którego transfer w tygodniu został "przyklepany".

Do przerwy prowadzili jednak bytomianie. Po błędzie katowiczan formalności w 30 minucie dopełnił Aleksander Januszkiewicz. Gracze Rozwoju w tym okresie również mieli swoje sytuacje, ale nie zdołali skierować piłki do siatki.

Lepiej ze skutecznością u podopiecznych Mirosława Smyły było w drugiej połowie. Co prawda rzutu karnego nie wykorzystał Filip Kozłowski - bramkarz Adrian Olszewski odbił piłkę - ale w 80 minucie Żak doprowadził do wyrównania. Po jego strzale piłka odbiła się od jednego z graczy Polonii i zmyliła Olszewskiego.

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu.

Po pięciu kolejnych zwycięstwach tym razem Polonia Bytom zanotowała pierwszy tej zimy remis. Rozwój natomiast po czterech z rzędu porażkach notuje trzeci mecz bez przegranej. Kolejne dwa sparingi: z Rekordem Bielsko-Biała i Polonią Łaziska Górne katowiczanie rozegrają za tydzień.

Rozwój Katowice – Polonia Bytom 1-1  (0-1)

0-1Januszkiewicz, 30 min
1-1 – Żak, 80 min

Rozwój: Soliński – Król, Menzel, P. Gałecki, Winiarczyk – Jaroszek, Szatan, M. Gałecki – Nowak, Czerkas, Żak oraz Pawłowski – Raul Gonzalez, Domański, Kopczyk, Kun, Barwiński, Tkocz, Kozłowski, Wróbel.

Polonia: Olszewski – Jurek, Janosik, Słodowy, Kutarba – Januszkiewicz, Setlak, Mróz, Lachowski, Zapotoczny – Ciechański oraz Szal, Radkiewicz, Zalewski, Krysian, Pączko, Zieliński, Stefański, Kowalczyk.