Rozwój remisuje z trzecioligowcem

30.01.2016
Pierwszy sparing podczas zgrupowania w Zakopanem rozegrali piłkarze Rozwoju. Katowiczanie, po czterech kolejnych porażkach, tym razem nie zeszli z boiska pokonani, ale wynikiem tym zapewne i tak nie będą się chwalić. Zremisowali bowiem 1-1 z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ.
W meczach sparingowych nie jednak rezultat jest najważniejszy... Z podobnego założenia wychodzi trener Mirosław Smyła, który do boju wysłał dzisiaj dość eksperymentalne zestawienie. W pierwszym składzie wystąpili między innymi młodzi Dawid Otrzonsek czy Kamil Adamczyk. Kolejną szansę dostali także juniorzy Rozwoju i testowany Tomasz Szatan, nie wystąpił zaś w ogóle Wojciech Pawłowski.

Tak zestawiona drużyna Rozwoju do przerwy bezbramkowo remisowała z trzecioligowym rywalem. W 57 minucie katowiczanie objęli prowadzenie po akcji i dokładnym dośrodkowaniu Wojciecha Króla, które zamienił na bramkę Filip Kozłowski. W końcówce prowadzenie "uciekło" jednak katowiczanom.

Za tydzień, na koniec zgrupowania, Rozwój zmierzy się z Karpatami Krosno.

Podhale Nowy Targ – Rozwój Katowice 1-1 (0-0)

0-1 – Kozłowski, 57 min
1-1 – Potoniec, 82 min

Rozwój: Soliński – Modlich, Kopczyk, Otrzonsek, Winiarczyk – Adamczyk, Menzel, Barwiński, Tkocz, Tabiś – Żak oraz Król, Domański, P. Gałecki, Kun, Jaroszek, Raul Gonzalez, Szatan, Nowak, Kozłowski, Wróbel.