Różnica klas aż nadto widoczna

04.02.2017
W meczu lidera III-ligi z trzecią drużyną II-ligi różnica jednej klasy rozgrywkowej była bardzo widoczna. Odra Opole pokonuje GKS Jastrzębie 3:0.
Początek spotkanie, jak i całe 90 minut należało do Odry. Opolanie rzucili się do ataku co przyniosło efekt w postaci dwubramkowego prowadzenia po kwadransie gry. Gospodarze wykorzystali fatalne błędy defensywy GKS-u ,a Jakuba Świerczka pokonali kolejno Szymon Skrzypczak oraz Marcin Wodecki. Jastrzębianie w pierwszej części gry wypadli bardzo słabo, grali niefrasobliwie i bardzo niedokładnie.

Druga część spotkania w wykonaniu gości była nieco lepsza. Wynikało to ze zmian, które w składzie dokonał trener Jarosław Skrobacz. Jastrzębianie stworzyli sobie kilka sytuacji, jednak zabrakło skuteczności i zimnej krwi. Gra obronna dalej pozostawiała wiele do życzenia, co wykorzystał Łukasz Staroń, pokonując Grzegorza Drazika w sytuacji sam na sam i ustalając wynik spotkania na 3:0.

Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie 3:0 (2:0)
1:0 - Szymon Skrzypczak, 12'
2:0 - Marcin Wodecki, 14'
3:0 - Łukasz Staroń, 72'

Odra Opole: (I połowa) Damian Ziarko - Bartosz Sobczyński, Mateusz Bodzioch, Mateusz Peroński, Rafał Brusiło, Tomasz Wepa, Gabriel Nowak, Marcin Stasiowski, Marcin Wodecki, Mateusz Wrzesień, Szymon Skrzypczak.
(II połowa) Tobiasz Weinzettel - Mateusz Gancarczyk, Szymon Przystalski, Aleksander Kowalski, Robert Trznadel, Michał Sypek, Waldemar Gancarczyk, Marcin Niemczyk, Łukasz Staroń, Marek Gancarczyk, Dawid Wolny.

GKS 1962 Jastrzębie: Świerczek (46. Drazik) - Kulawiak (46. Zajączkowski), Kawula, Szymura, Weis (30. Suchecki), Ali (46. Kopacz), Ruda (46. Trąd, 67. Gaszka), Tront (46. Musioł), Szczęch (56. Weis, 80. Trąd), Dzida (46. Jadach), Caniboł (46. Szczepan).